Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Balvalfest 2020 - 20. ročník medzinárodného festivalu rómskej hudby a spevu

NOVÉ - - - Balvalfest 2020 - 20. ročník medzinárodného festivalu rómskej hudby a spevu
Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Rimavská Sobota (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.facebook.com/events/595084994526379/
www.youtube.com/watch?v=jL77NRxl5uU
www.youtube.com/watch?v=eQSKo3Tj3zY

Popis

Balvalfest 2020 - 20. ročník medzinárodného festivalu rómskej hudby a spevu

Cieľom projektu je pokračovanie v realizácii projektu medzinárodného festivalu BalvalFest - VietorFest vo zviditeľnení a prezentovaní rómskej kultúry, jej histórie v podaní rómskeho spevu, tanca prostredníctvom umeleckých a amatérskych hudobno – tanečných, speváckych telies a jednotlivcov zo Slovenska a zahraničia s poukázaním na myšlienku šírenia a zachovania rómskej kultúry pred mnohopočetní mi návštevníkmi festivalu i pred širokou verejnosťou, ktorá sa už 20 rokov teší na už im známe podujatie Balvalfest v Kokave nad Rimavicou.

Niekoľko tisíc návštevníkov festivalu a viac ako 400 účinkujúcich bude mať šancu porovnať rôzny žáner hudby a spevu v prevedení profesionálnych a amatérskych hudobných, tanečných telies a dostanú šancu môcť sa prezentovať pred širokou verejnosťou.

Balvalfest nie je iba prehliadkou hudobníkov, má oveľa hlbší význam. Je to hlavne stretnutie ľudí, ktorí považujú svoju kultúru za pevnú súčasť svojej identity. Ľudí, ktorým záleží na tom, aby sa pesničky ich starých otcov nestratili, ale aby ďalej žili v srdciach dobrých ľudí.

Už názov festivalu - Balval, čiže VIETOR,
vyjadruje podstatu rómskej hudby a kultúry, ktorá je voľná, nespútaná a strhujúca. Prostredníctvom hudby Rómovia vyjadrujú svoje emócie a pre mnohých z nich má dôležité miesto v ich živote.

Najznámejšie rómske umelci európskeho formátu budu spievať pre vás:

🌹 Famózny rumunský rómsky spevák Sandu Ciorba, ktorý so svojimi úžasnými videoklipmi dosahuje niekoľkomiliónové videnia na YouTube z celého sveta.

🌹 Poľská skupina Zespół Romanca, ktorá v minulosti vystupovala pod menom „Baro Drom“. Zbigniew Bilicki, predseda Rady starších Rómov a ich učiteľ, založil skupinu v roku 1956. Od svojho založenia až po súčasnosť sa v skupine vyškolilo až 6 generácií rómskych umelcov.

✅ INFORMÁCIE O PODUJATÍ: https://www.facebook.com/events/595084994526379/

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies