Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Európske ľudové remeslo Kežmarok 2020 - 30. ročník PRESUNUTÉ NA ROK 2021 - - - OPÄŤ PRESUNUÉ NA ROK 2022

NOVÉ - - - Európske ľudové remeslo Kežmarok 2020 - 30. ročník PRESUNUTÉ NA ROK 2021 - - - OPÄŤ PRESUNUÉ NA ROK 2022
Termín: 10.07.2020 - 12.07.2020
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA
Miesto konania: Kežmarok (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: elro.kezmarok.sk
www.youtube.com/watch?v=27F9IAAoY2k
www.youtube.com/watch?v=l9rgI_gVOBE

Popis

Jubilejný 30. ročník festivalu Európske ľudové remeslo sa tak uskutoční 9. až 11. júla 2021 v Kežmarku.

Jubilejný 30. ročník Európskeho ľudového remesla bude venovaný všetkým remeselníkom

Organizačný výbor festivalu už od začiatku roka pracuje na jubilejnom 30. ročníku, ktorý sa, už tradične, uskutoční počas druhého júlového víkendu.

Pred organizačným výborom stála najdôležitejšia otázka, akému remeslu tohtoročný festival Európske ľudové remeslo (EĽRO) venovať.

„Keďže pôjde o jubilejný, už 30. ročník festivalu, nevyzdvihneme ani jedno remeslo, ale festival bude venovaný všetkým remeselníkom a všetkým zručným ľuďom, ktorí sa niečomu venovali a niečo tvorili,“ objasnil primátor mesta a riaditeľ festivalu EĽRO Ján Ferenčák.

Ako ďalej dodal, tohtoročná edícia festivalu bude mať aj niekoľko noviniek. Najväčšou z nich bude rozšírenie areálu. Na Kostolnom námestí bude historický trh a brána na ulici Dr. Alexandra sa posunie až ku hotelu Club. Vďaka tomu pribudnú nové stánky či viac atrakcií.

Na historickom trhu bude možné platiť iba novou menou – Kežmarským dukátom. „Ním budú návštevníci platiť na historickom trhu alebo si ho vezmú domov ako spomienkový predmet,“ prezradil Ferenčák.

Napriek tomu, že festival má európsky charakter, po novom sa na ňom nebude zabúdať ani na regióny Slovenska. „Každý rok by sme chceli nechať priestor inej časti našej krajiny. V tomto roku to budú Kysuce. Návštevníci festivalu tak budú môcť spoznať tradície, zvyky či jedlá z okolia Kysuckého Nového Mesta, Čadce, Turzovky či Starej Bystrice,“ uzavrel primátor.

Tridsiaty ročník Kežmarčania venujú všetkým remeselníkom. Počas troch dní sa tu po minulé ročníky prezentovalo viac ako 200 remeselníkov. Rozšírením areálu o ulicu Dr. Alexandra a uličku Kostolné námestie pri bazilike vznikne priestor na prezentáciu ďalších 20 stánkov. Do historickej uličky budú návštevníkov lákať dobové scénky pouličného divadla. „Chceme ľuďom čo najautentickejšie priblížiť atmosféru niekdajšieho stredovekého trhu. Bude tu dobová krčma, sídlo zbrojnošov, návštevníci zažijú prepad trhu i vymáhanie daní nekompromisnými drábmi. Zaujímavosťou je, že v tomto rozšírenom priestore historického trhu nakúpite iba za kežmarský dukát,“ vysvetlil riaditeľ festivalu EĽRO a zároveň primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák.

Tohtoročné EĽRO brány rozšíreného areálu otvoríme v piatok 10. júla tradične o 13-tej hodine v piatok 10. júla a vyvrcholením festivalu bude korunovácia kráľa remesla v nedeľu 12. júla popoludní.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies