Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

ZRUŠENÉ - - - Chute Malých Karpát 2020 - 5. ročník

ZRUŠENÉ - - - Chute Malých Karpát 2020 - 5. ročník
Termín: 07.11.2020
Téma: VINOBRANIE a VÍNO | VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Malokarpatská oblasť, (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.chutemalychkarpat.sk

Popis

Chute Malých Karpát 2020 - 5. ročník

Dátum a čas podujatia:
07. novembra 2020 | 11:00 - 21:00 hod.

Na jeseň to v Malokarpatskom kraji hýri pestrými farbami viníc a vôňou mladého vína, ktoré tamojší vinári predstavia vďaka 5. ročníku festivalu otvorených vinárstiev - podujatiu, ktoré v sebe spája víno, umenie a jedlo Malých Karpát.

Celkom 31 vinárov a 12 gastronomických prevádzok z Malokarpatskej oblasti budú mať milovníci vína možnosť spoznať vďaka overenému formátu putovania po vinárstvach už 7. novembra od 11:00 do 21:00 hod. Navštíviť ich bude možné vďaka kyvadlovej doprave.

Návštevníci budú môcť ochutnávať vína priamo vo vinárstvach, v miestnych reštauráciách sa zase môžu tešiť na špeciality regionálnej kuchyne. Dobré víno totiž najlepšie vynikne práve v spojení s kvalitným jedlom. Vo vinárstvach budú mať taktiež možnosť spoznať kultúru kraja formou výstav fotografií, obrazov, či iných umeleckých predmetov alebo hudobných vystúpení.

Medzi zakladateľov podujatia Chute Malých Karpát patria oceňované vinárstva Karpatská Perla, Skovajsa vinohradníctvo a vinárstvo, Terra Parna, Repa Winery, Hacaj s.r.o., Vinárstvo Vinkor, Vinárstvo Peter Ratuzky a Vins Winery – Richard Tóth. Odvtedy, čo sa zrodila myšlienka zorganizovať jesenný festival vína, gastronómie a kultúry, sa však do projektu zapojili desiatky vinárov z Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dolian (Vína z mlyna), Častej a Vinosadov.

Milovníci vína môžu ochutnať odrody, ktoré sa v malokarpatských vinohradoch pestovali od nepamäti. Keďže súčasťou vstupenky je aj bonus na nákup vína v hodnote 5 eur, môžu si to svoje obľúbené odniesť aj domov. Každý navyše dostane pohár s logom a s taštičkou, ako aj sprievodcu s mapkou a zoznamom vinárstiev, reštaurácií a umelcov zapojených do projektu.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny