Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Novozámocká súťaž vo varení leča 2013

Novozámocká súťaž vo varení leča 2013
Termín: 24.08.2013
Téma: VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Nové Zámky (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.novezamky.sk
www.maticiarik.com

Popis

Novozámocká súťaž vo varení leča 2013

Občianske združenie „Za troma mostami“vás pozýva na novozámockú súťaž vo varení leča, ktorá sa bude konať dňa 24.8.2013 na štrande Emila Tatárika.

V rámci kultúrneho programu sa predstaví folklórny súbor MATIČIARIK a vystúpi tam s pesničkami a s troma tancami a so školou tanca.

Detský a mládežnícky folklórny súbor Matičiarik vznikol v roku 1993 a teda v tomto roku oslavuje 20. výročie založenia. Súbor vedie PaedDr. Jana Garajová. Je nositeľom Ceny Pro Urbe a Ceny primátora Mesta Nové Zámky a pracuje pri Miestnom odbore Matice slovenskej v Nových Zámkoch. V súbore sú deti vo veku od štyroch do osemnástich rokov.

Zúčastnil sa na rôznych festivaloch: Veľká Lehota, Dulovce, Heľpa, Detva, Myjava, Terchová, Kolárovo, Maňa. Reprezentoval Slovenskú republiku v zahraničí: Švédsko, Maďarsko, Česko, Srbsko, Rakúsko. Súbor vystupoval aj v STV.

V roku 2009 sa deti prezentovali s vianočným programom na zasadnutí NR SR a v roku 2010 koledovali s vianočným programom "Od Ondreja do Troch kráľov" pánovi prezidentovi SR Ivanovi Gašparovičovi.

Cieľom súboru je rozširovať krásu slovenského ľudového folklóru a v deťoch vytvárať vzťah k ľudovým tradíciám.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny