Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Tradičný trnavský jarmok 2021

NOVÉ - - - Tradičný trnavský jarmok 2021
Termín: 09.09.2021 - 12.09.2021
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY
Miesto konania: Trnava (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.trnava.sk

Popis

Tradičný trnavský jarmok 2021

Akcia je plánovaná v termíne 9. – 12. septembra 2021.
Mesto Trnava ako organizátor si vyhradzuje právo akciu zrušiť v závislosti od aktuálnej epidemiologickej situácie.
Kompletné prihlášky musia byť do 15. mája 2021 doručené do podateľne MsÚ Trnava.

Ak sa Trnavčanov niekto spýta, aké je najväčšie podujatie v meste, len málokedy dostane inú odpoveď ako Tradičný trnavsý jarmok. Remeselníci, stredovek, koncerty, kolotoče, burčiak, cigánska a mnoho ďalšieho!

Jedným z najvýznamnejších kultúrno-spoločenským podujatím mesta Trnava je veľkolepý Tradičný trnavský jarmok, ktorý je návratom k tradíciám dávnych miestnych trhov. Neoddeliteľnou súčasťou jarmoku sa stalo aj obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami.

Tradičný trnavský jarmok predstavuje návrat k tradíciám dávnych miestnych trhov dôležitých pre život a rozvoj mesta Trnava, na konanie ktorých udelil právo samotný kráľ Belo IV. V Trnave sa pravideľne konalo osem veľkých trhov, ktoré sa neskôr transformovali na výročné trhy.

Počas jarmočných dní lákajú do Malého Ríma mnohých návštevníkov predovšetkým ukážky ľudových remesiel – práce šikovných rúk kováčov, drotárov, šúpoliarok, rezbárov, či medovnikárov. Samozrejme nebudú chýbať ani tradičné jarmočné dobroty – lokše, husacina a burčiak, ba ani kolotoče, či bohatý sprievodný kultúrny program na Trojičnom námestí.

Stánky s ľudovo-umeleckými výrobkami majú byť umiestnené na Trojičnom námestí, Hlavnej, Radlinského, Hviezdoslavovej, Divadelnej a Štefánikovej ulici.

Pre predajcov komerčného tovaru je vyhradená lokalita ulíc Dolné bašty, časť Vajanského, Paulínska, Dolnopotočná a Trhová.

Občerstvovacie centrá sa majú nachádzať na ulici Vajanského na parkovisku pri katastri (21 miest) a na parkovisku pri Bernolákovej bráne (18 miest).

Pre kolotoče je vyhradený priestor parkoviska na Dolnopotočnej ulici, kultúrny program bude na Trojičnom námestí

V Parku Antona Bernoláka sa má uskutočniť sprievodná akcia Stredovek pod hradbami.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny