Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - V. Špacírka po Račanských pivnicách 2021

NOVÉ - - - V. Špacírka po Račanských pivnicách 2021
Termín: 26.06.2021
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Bratislava - Rača (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.kamzavinom.sk

Popis

V. Špacírka po Račanských pivnicách 2021

Termín: 26. júna 2020 (sobota) od 14:00 do 21:00 hod.

Pozvánka na podujatie Špacírka po Račanských pivnicách, ktoré vám priblíži jedinečnú atmosféru starých a aj novovybudovaných račianskych pivníc. Navštívte priestory, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne vychutnáva. Račianske podzemie je na túto príležitosť ako stvorené.

Do tohto ročníka sa podarilo zaradiť 17 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno viac ako 25 vybraných vinárov v okruhu 4,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohto jedinečného podujatia sa nemení ďalšia vec, pozitívna pre návštěvníka. Všetky fľaše vína, ktoré budú na danom podujatí v ponuke, budú označené garančnou známkou - Garancia pôvodu Terroir Rača - víno výlučne z račianských viníc. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.
Okrem návštevy jednotlivých pivníc budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili nielen túto akciu, ale v minulosti podporili takmer všetky akcie, ktoré sa nám darí organizovať v našej MČ Rača. Samozrejmosťou je, že na túto akciu pripravia tie najlepšie špeciality svojich šéfkuchárov.

Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:
• Reštaurácia RAČIANSKY DVOR
• Reštaurácia LOZANO
• Hotel a Reštaurácia BIVIO
• Záhradná reštaurácia ŠINWEG
• Reštaurácia BE ABOUT ( Vínna záhrada Koloničovej kúrie)

Svoje pivnice otvoria títo vínári:
Karol ŠVEC, Jozef ŠTIBRÁNY, Dušan ŽITNÝ, Michal KOMPAUER, Peter ADAMKO, Ľuboš ŽITNÝ, Pavol CHVOSTEK, Karol KRIŽANOVIČ, Rudolf RAKYTA, Lukáš HULANSKÝ, Miloš MÁŤUŠ a Vinárstvo Peter FIALA s rodinou.

K akcii sa pripoja aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Daniel BENKOVIČ (pivnica hotela Bivio), Račianska vinotéka, Ivan HOLÍK (Obecná pivnica), OZ-Terroir Rača (nádvorie, pivnica a Vínna záhrada Koloničovej kúrie) a František KRAJČÍROVIČ (pivnica rodiny Luknárovej ).

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny