Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe 2021- 55. ročník

NOVÉ - - - Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe 2021- 55.  ročník
Termín: 13.08.2021 - 15.08.2021
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Heľpa (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.sosbb.sk
www.youtube.com/watch?v=m6QIItfYQ2E
https://www.youtube.com/watch?v=tAFeLsfeA3I&list=PLN5f1CqkW0L83l-EI1EKmLiPFkffAy6fK

Popis

Horehronské dni spevu a tanca v Heľpe 2021- 55. ročník

V dňoch 13. – 15. august 2021 | Obec Heľpa

Folklórny festival je trojdňový a predstavia sa nám domáce skupiny a súbory, ktoré uchovávajú folklórne dedičstvo ľudí odpradávna žijúcich pri Hrone, ale aj hostia z celého Slovenska a zahraničia.
PIATOK 13.8.
AMFITEÁTER

19.30 h HOREHRONCI POZÝVAJÚ
Program venovaný viachlasnej hudobno-spevnej kultúre

Réžia: Mária Knižková, Tatiana Salajová

Účinkujú: CHLOPI Z HEĽPY, HEĽPAN z Heľpy, GORALSKÁ MUZIKA a dievčenská spevácka skupina z Hladovky, ČRIEPKY a LIPTÁCI z Ružomberka, ĽH Miloša BOBÁŇA z Terchovej, TRIO Z CHOTÁRA z Terchovej, TELGÁRT z Telgártu, BYSTRINA z Banskej Bystrice, Martina ŤASKOVÁ KANOŠOVÁ a POKOŠOVCI zo Šumiaca.

20.45 h SPIEVAME S JANKOU AMBRÓZOVOU
Spoločné spievanie horehronských piesní.

Účinkujú: Jana Ambrózová, Pokošovci a diváci.

21.00 h RODÁCI
Scénický program heľpianskych zoskupení a sólistov - rodákov.

Réžia: René Bošeľa.

Spolupráca: Ján Jankov.

Účinkujú: ČENDEŠ, CHLOPI Z HEĽPY, HEĽPAN, ľudové hudby pod vedením Michala BOŠEĽU, Bibiany HRONČEKOVEJ a Viktora TEŠLÁRA.

Sólisti: Vladimíra BABEĽOVÁ, Michal a Matúš FIĽOVCI.

SOBOTA 14.8.
NÁMESTIE OBCE HEĽPA

TRADIČNÁ KUCHYŇA
Poľovnícky guláš.

HEĽPIANSKA KUCHYŇA
Heľpianske guľky, graple, myši, pirohy.

FARSKÝ DVOR

KÚDEĽNÁ IZBA
Spracovanie ľanu , snovanie, tkanie, viazanie niteľníc.

9.00 h SLADKÔ, DOBRÔ, POTREBNÔ
Tradičný jarmok.

11.00 h ∕ 14.30 h PO POLÔMSKI
Program venovaný polomskému nárečiu.

Réžia: Marta Pisárová.

Účinkujú: Brezinky z Polomky.

13.00 h LEGENDA JÁNOŠÍKOVA
Ľudové divadelné predstavenia v podaní Potulného Dividla z Medzibrodu.

STARÁ FARA – pivnica

16.00 h MEDENÁ OBČINA
Komentovaná audiovizuálna prezentácia o spôsobe života špaňodolinských baníkov.

LÚKA POD AMFITEÁTROM

16.00 h HOREHRONSKÝ JUKEBOX
AMFITEÁTER

11.00 HOREHRONSKÉ DNI S RÁDIOM REGINA
Živé vysielanie Rádia Regina z HDSaT v Heľpe.

Réžia: Marcela Čížová.

Účinkujú: KÝČERA z Čierneho Balogu, ČRIEPKY z Ružomberka, Ľh Miloša BOBÁŇA a TRIO Z CHOTÁRA z Terchovej, GORALSKÁ MUZIKA a dievčenská spevácka skupina Hladovky, CHLOPI Z HEĽPY.

17.30 h HLASY DOSIAĽ NEPOZNANÉ III
Hudobno-spevný program venovaný výnimočným, no menej známym spevákom.

Réžia: Ondrej Druga.

Účinkujú: Marek TURČÍN a Marián VERNÁRSKY z Polomky, Bronislava BEVELAQUOVÁ z Bacúcha, Bohumil NOVÁK z Banskej Bystrice, Diana OČENÁŠOVÁ, Olívia KAMENSKÁ, Michaela MIKLOŠOVÁ a Nikoleta MESÍKOVÁ zo Seliec, Maroš SOPKO-ZIMA z Revúcej, Ján KUBANDA, Ján ŠUCHAN a Pavol LILKO zo Závadky nad Hronom a ĽH UFS MLADOSŤ z Banskej Bystrice.

Moderuje: Iveta Štrauchová.

18.30 h SPIEVAME S JANKOU AMBRÓZOVOU
Spoločné spievanie horehronských piesní.

Účinkujú: Jana Ambrózová, Pokošovci a diváci.

18.45 h KEĎ BUDE PO TOM, TAK...
Scénický regionálny program folklórnych kolektívov.

Réžia: Miroslava Kulfasová.

Účinkujú: Šumiačan zo Šumiaca, Závačan zo Závadky nad Hronom, Brezinky z Polomky, Urpín a Mladosť z Banskej Bystrice.

20.00 h TANCUJEME S VLADOM MICHALKOM
20.15 h ŽENY
Program mapujúci výrazné ženské osobnosti v interpretácii tanečných a spevných prejavov.

Námet a scenár: Tatiana Urbanová.

Réžia: Martin Urban.

Účinkujú: M. SVOREŇOVÁ, S. ONDREÁŠ DIKASZOVÁ, M. KOŠOVÁ, K. POMPUROVÁ, Soňa SÝKOROVÁ MOUMANI, L. KOLAČKOVSKÁ, Marta FOGLÁROVÁ, Zuzana ROSÍKOVÁ, Gabriela KOVÁČIKOVÁ a KÝČERA, ŽENY z Telgártu, Ivana, Mária, Nikola TOPOĽOVSKÉ a ženy z PARCHOVIANKY, Katarína MOSNÁKOVÁ BAGĽAŠOVÁ a Mladosť.

21.00 h TANCUJEME S VLADOM MICHALKOM
21.15 h HRDOBA
Komponovaný scénický program hosťujúcich folklórnych kolektívov.

Réžia: Martin Urban.

Účinkujú: PODPOĽANEC z Detvy, MAGURA z Kežmarku a PARCHOVIANKA z Parchovian.

NEDEĽA 15.8.
NÁMESTIE OBCE HEĽPA

TRADIČNÁ KUCHYŇA
Poľovnícky guláš.

HEĽPIANSKA KUCHYŇA
heľpianske guľky, graple, myši, pirohy.

FARSKÝ DVOR

KÚDEĽNÁ IZBA
Spracovanie ľanu , snovanie, tkanie, viazanie niteľníc.

9.00 h SLADKÔ, DOBRÔ, POTREBNÔ
Tradičný jarmok.

AMFITEÁTER

13.30 h JÁN AMBRÓZ A HOREHRONCI
Účinkujú: Ján Ambróz a ĽH Borievka.

HEĽPANČOK, HEĽPAN a CHLOPI z Heľpy, BREZINKY z Polomky, KRÁĽOVA HOĽA z Pohorelej, BACÚŠAN z Bacúcha, PARTIZÁN, TRNKI a Ľh JÁNA MAKA z Banskej Bystrice, Juraj BELKO z Čierneho Balogu.

DREVENICA V AMFITEÁTRI

10.00 h VŠETCI CHCEME POČUŤ
Odborná diskusia na tému ozvučovania folklórnych festivalov.

VÝSTAVY piatok – nedeľa

CESTA DO KOSTOLA

HOREHRONIE OČAMI KAROLA PLICKU
Fotografická výstava zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine.

STARÁ FARA

13.8. o 17.00 h FRAGMENTY ZO SLOVENSKA – VERNISÁŽ
Etnografická fotografická výstava.

Príprava: Horehronské múzeum Brezno.

DREVENICA V AMFITEÁTRI

13.8. o 18.30 h JÁN AMBRÓZ – VERNISÁŽ

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny