Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

NOVÉ - - - Malacká šošovica 2021

NOVÉ - - - Malacká šošovica 2021
Termín: 28.08.2021
Téma: VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Malacky (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.malackasosovica.sk

Popis

NOVÉ - - - Malacká šošovica 2021

Dňa 28.8.2021

PREČO PRÁVE ŠOŠOVICA?
„Išeu Macek do Mauacek…“ spieva (nielen) celé Slovensko. Ľudovú pieseň o Mackovi, ktorý k nám prišiel mlátiť šošovicu, nič v známosti Malaciek u Nemalačanov neprekoná. Preto. Šošovica ako zázračný zdroj energie a podľa ľudovej tradície aj hojnosti je tým správnym symbolom na spájanie všetkých týchto aktivít do pravidelných podujatí, ktoré prispejú k obnove lokálnych trhov pre sezónnych potravinových producentov, farmárov, záhradkárov, remeselníkov.

SPÁJAME ŠIKOVNÝCH MALAČANOV
Aj vy už máte dosť sériovej výroby a radi sa prezentujete niečím originálnym? V Malackej šošovici dostanú šancu ukázať malackej verejnosti svoju handmade produkciu mnohí šikovní Malačania, o ktorých zručnosti vie len blízke okolie. Malacká šošovica má spájať občiansky sektor v Malackách, podporiť spoluprácu organizácií, ktoré v meste pôsobia.

Malacká šošovica je celodenným podujatím. Srdcom sú trhy na Kláštornom námestí, ktoré majú podporiť najmä miestnych producentov a predstaviť šikovných ľudí z Malaciek a okolia. Chceme oživiť mestský verejný priestor, otvoriť námestie a priľahlé ulice pre ľudí a vytvoriť tak miesto pre stretnutia a zážitky.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies