Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Gypsy Jazz Festival 2022 Bratislava - 10. ročník

Gypsy Jazz Festival 2022 Bratislava - 10. ročník
Termín: 06.05.2022 - 07.05.2022
Téma: HUDOBNÉ FESTIVALY a PRODUKCIE | KULTÚRA | SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Bratislava (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.facebook.com/gypsyjazzfestival/photos/a.2061397154079992/3148295708723459/

Popis

Gypsy Jazz Festival 2022 Bratislava

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava

V dňoch 6. 5. 2022 O 18:00 – 7. 5. 2022 O 21:00 hod.

Jubilejné podujatie, ktoré usporadúvajú Jazz Festival GJF a BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko s 2 ďalšími
Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava

Gypsy Jazz Festival oslavuje 10 rokov: vystúpi Maria João aj symfonický orchester
Portugalská jazzová diva Maria João aj Symfonický orchester Slovenského rozhlasu budú hlavnými pútačmi jubilejného, v poradí už desiateho ročníka Gypsy Jazz Festivalu. Podujatie sa uskutoční v priestoroch bratislavského DPOH v dňoch 10. a 11. decembra.
Hlavným headlinerom festivalu, ktorý je tohto roku rozšírený na dva dni, je špičková speváčka a hlasová experimentátorka Maria João. Aj napriek tomu, že jej hlavnou doménou je jazz, João je známa svojimi presahmi do žánrov folku, avantgardy a elektroniky.
Festival však láka návštevníkov aj na ďalšie mená domácej a svetovej hudobnej scény v žánri gypsy jazz. Na podujatí sa zaskvie talentovaná rómska speváčka Mónika Lakatos (HU), ale aj francúzska speváčka Cyrille Aimée. Kým Lakatos má na konte WOMEX 20 Artist Award, Aimée je držiteľkou prestížnych cien Montreux Jazz Festival Competition a Sarah Vaughan International Jazz Competition. Talentovné sólistky bude na pódiu sprevádzať Symfonický orchester Slovenského rozhlasu spolu s Big Bandom Mila Suchomela.
Na jazzovom pódiu sa predstaví americký vibrafonista Joe Locke, ktorý bol už v r. 2016 uvedený do hudobnej siene slávy Music Hall of Fame v Rochesteri. Jazzovou žurnalistickou asociáciou bol tiež zvolený za inštrumentalistu roku.
Organizátori podujatia Milo Suchomel a Nikolaj Nikitin pozývajú aj na druhý deň festivalu, ktorý predstaví domáce, ale aj zahraničné zoskupenia. Na hlavnom pódiu vystúpi band okolo slovenského klaviristu, skladateľa a producenta Drahoslava Banga. Na festivalové pódium sa opäť vráti mladá, zato ostrieľaná speváčka Júlia Kozáková, ktorá tu po boku Robyho Lakatoša predstaví projekt Manuša. Na hlavnom pódiu ju vystrieda iný slovenský umelec, toho času žijúci a pôsobiaci v Rakúsku, Štefan Pišta Bartuš. Známy vlastnou tvorbou a spoluprácami s mnohými slovenskými jazzmanmi tu odohrá unikátny koncert v sprievode brazílskeho ansámblu Brasil Jazz Unit.
Jazzové pódium sa v rámci druhého dňa ponesie v znamení zaujímavých maďarských či slovensko-maďarských projektov. Diváci si tak budú mať možnosť vypočuť projekt Arpi Farkas Quartet feat. Szöke Nikoletta (SK-HU), ale aj zoskupenie šikovného klaviristu, vystupujúceho pod všehovoriacim názvom Jancsi Rigó Quartet (HU). Mladú generáciu talentovaných hudobníkov bude na festivale symbolicky reprezentovať kontrabasistka Magda Koyová so svojim Bandom.
V premiére zaznejú skladby Mila Suchomela „The Others“ a „Gypsy Songs and Ballads“ od Nikolaj Niktiina. Kompozície sú podporené tvorivým štipendiom od Kultminoru a Fondu na podporu umenia.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies