Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Festival Trdelníka 2022 Skalica

Festival Trdelníka 2022 Skalica
Termín: 21.05.2022
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY | VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Skalica (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.skalica.sk

Popis

Festival Trdelníka 2022 Skalica

Kedy: 21. 5. 2022 o 10:00 hod.

Podujatie plné zábavy, Skalického trdelníka a dobrého vína.

- Kde: Františkánska záhrada
- Adresa miesta konania: Františkánska záhrada, Skalica
- Organizátor: Mesto Skalica

Srdečne Vás pozývame na návštevu mesta Skalica počas Festival Trdelníka, ktorý sa bude konať 21.5.2022. Určite si u nás oddýchnete, zabavíte sa a odnesiete si množstvo krásnych zážitkov a snáď i kúsok atmosféry dávnej minulosti.

Mesto Skalica si pre Vás pripravilo jednodňový festival tradičnej hudby, folklóru a najmä bohatého sprievodného programu. Trdlofest možno chápať ako oslavu nášho Skalického trdelníka, pričom pred zrakmi návštevníkov sa táto delikatesa pripravuje na pahrebe. Počas týchto osláv sa začína v Skalici letná turistická sezóna. Srdečne Vás na toto podujatie pozývame. Vychýrenou skalickou špecialitou je už od dávna Skalický trdelník a neodmysliteľne k tomu patrí výborné skalické víno. A práve tieto špeciality boli zámienkou k usporiadaniu podujatia Festival Trdelníka, ktoré sa tradične koná v máji a je zároveň otváracou bránou letnej turistickej sezóny.

•• Značka kvality SK a slovenské výrobky s chráneným označením EÚ ••

Ako prvý slovenský výrobok sa do databázy chránených poľnohospodárskych výrobkov a potravín vedenej Európskou komisiou zapísal Skalický. Zápis tejto výnimočnej cukrovinky do registra chránených zemepisných označení sa uskutočnil v decembri 2007.

"To, že naša špecialita bude zaregistrovaná v EÚ ako prvý slovenský chránený výrobok je už isté, ale teraz nás čaká úloha ochrániť túto značku pred podnikavcami, aby ju nezneužívali," dodal primátor Chovanec.
Koniec napodobenín

Chutné sladké pečivo zo Záhoria v rôznych podobách s makom, kokosom a ďalšími ingredienciami pripravujú v stánkoch pri hypermarketoch a na jarmokoch aj v iných regiónoch a tomu bude koniec!!!

Skaličania si založili na ochranu svojej špeciality občianske združenie s rovnakým názvom ako má sladký symbol mesta a budú sa snažiť získať v rámci Európskej únie vymedzenie oblasti, ktoré by dovoľovalo vyrábať túto pochúťku.

"Trdelník pečú viacerí výrobcovia, ale označenie Skalický budú mať len trdelníky vyrobené na území okresov Skalica a Senica ohraničenom riekami Morava, Teplica a Myjava a hranicami s Českom. Originálne trdelníky môžu byť posypané len orechmi, mandľami, posekanými jadrami marhúľ a upečené len na pahrebe alebo pri sálavom teple," priblížil Chovanec ďalšie starosti po zaregistrovaní výrobku v Úradnom vestníku EÚ.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies