Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Jánske ohne nad Šíravou 2022 Zemplínska šírava

Jánske ohne nad Šíravou 2022 Zemplínska šírava
Termín: 25.06.2022
Téma: VINOBRANIE a VÍNO | VARENIE a PEČENIE DOBRôT | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Michalovce - Zemplínska šírava (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.terraincognita.sk

Popis

Jánske ohne nad Šíravou 2022 Zemplínska šírava

Dňa 25. jún 2022
Miesto: Vinianske jazero

Festival svetla s tradičným pálením vatry a s prezentáciou svätojánskych zvykov, obohatený o tradičné jedlá, vína, remeslá a skvelé vystúpenia sa vracia na Vinianske jazero!

Svätojánska noc počas obdobia letného slnovratu, ktorá je oslavou najdlhšieho dňa v roku má na Slovensku dlhoročnú tradíciu. Podujatie Jánske ohne nad Šíravou nadväzuje na túto zvyklosť a spája historické, umelecké a kultúrne zvyky do modernej podoby v krásnej prírode vyhľadávanej turistickej destinácie – obce Vinné. Reprezentuje nielen pasívny oddych, ale aj aktívny pohyb a v neposlednej miere úroveň atraktivity v rekreačnej oblasti. Jeho cieľom je zachovávať a približovať históriu a moderný potenciál Košického samosprávneho kraja aj pre ďalšie generácie.

Otvorenie festivalu začína výstupom na hrad Vínne, kde sa môžete tešiť na atrakcie a zábavu, ktorú zabezpečujú regionálny partneri a členovia komunity. Predstavia vám svoje tvorivé dielne pre deti i dospelých bohaté na netradičné aktivity, dajú vám ochutnať z miestnych špecialít a ukážu vám turistické zákutia Zemplína. Pri západe slnka si vychutnáte vystúpenia a koncerty s headlinerom Petrom Cmoríkom a jeho kapelou, ktorú následne doplní ohňová show a zapálenie vatry.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny