Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Tajomstvo Dobrohošťských pecí 2022 - 20. ročník

Tajomstvo Dobrohošťských pecí 2022 - 20. ročník
Termín: 09.07.2022
Téma: VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Dobrohošť (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: dobrohost.sk
www.youtube.com/watch?v=SMUM_XFYV60
www.youtube.com/watch?v=45FQgsvvV0I&t=515s

Popis

Tajomstvá Dobrohošťských pecí 2022 - 20. ročník

Jubilejný 20. ročník sa uskutoční dňa 9. júla 2022

Obec Dobrohošť sa rozprestiera medzi starým korytom Dunaja a jeho novovybudovaným umelým kanálom, cca 20 km južne od Bratislavy. Prístup je možný po nových cestných komunikáciách od Bratislavy, smerom na hranicu s Maďarskom, zo smeru od Gabčíkova cez hrádzu hydroelektrárne, alebo preplavením sa kompou od Šamorína. Prehradením koryta Dunaja a spustením vodného diela v roku 1992 sa život u nás a okolí veľmi nezmenil. Stali sme sa však atraktívnejšími. Turisti z okolitých väčších miest sem chodievajú najmä v lete. Región je čoraz častejšie vyhľadávaný, predovšetkým kvôli vodnej turistike a rekreácii, čomu zodpovedajú i investície do budovania infraštruktúry a rozširovania aquparku.

V tejto obci medzi starým korytom Dunaja a prívodným kanálom Vodného diela Gabčíkovo v okrese Dunajská Streda sa uskutoční v tradičnom termíne v sobotu 9.7.2022 už 20. ročník kultúrno-gastronomického festivalu "Tajomstvá Dobrohošťských pecí" so slávnostným otvorením o 15:00 hod.

Návštevníkov pozývame na držkový perkelt, grilované prasiatko, cigánsku pečienku, osúchy, halászlé, fazuľový, hovädzí a kotlíkový guláš, štrúdle, langoše, pečenú klobásu,
trdelník, pečené ryby, bravčovú panenku so slaninou, grilovanú krkovičku a na rôzne iné špeciality z rýb, hydiny a diviny.

Gastromonický festival "Tajomstvo Dobrohoštských pecí", je špeciálny v tom, že domáci pozývajú na ochutnávky návštevníkov priamo do svojich dvorov a ponúkajú svoje vlastné špeciality.

@ Autorský článok napísal:
Folklorfest.sk

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny