Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Haličské slávnosti 2022 Halič

Haličské slávnosti 2022 Halič
Termín: 12.08.2022 - 14.08.2022
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Halič (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.halic.sk

Popis

Haličské slávnosti 2022 Halič

Dátum konania: 12. 8. 2022 - 14. 8. 2022 začiatok od 18:00 hod.

V Haliči sa ide vo veľkom oslavovať. Náš búčov tento rok oslávime cez víkend 13.-14.augusta. Tentokrát začneme s programom už v piatok 12.augusta večer. A máte sa na čo tešiť!

Miesto konania: Podzámocké námestie, 985 11 Halič
48° 21′ 16.1″N 19° 34′ 26.1″E

Typ akcie: ostatné - trhy, výstavy, veľtrhy

Organizátor: Neuvedené

Doba trvania: 2.1 dní

Poznámka: Vstup voľný

Zdroj: Obec Halič

V piatok 12.večer sa naše námestie vráti o 410 rokov späť. Počas veľkolepého výpravného historického predstavenia sa spolu s nami ocitnete na dvore Žigmunda Forgácha a jeho manželky Kataríny Pálffyovej. Nebudú chýbať súboje, historické zbrane a stolovanie v podaní skupiny Fringia. Určite si to nenechajte ujsť.

V sobotu 13.augusta od rána námestie zaplnia remeselníci a jarmočníci s ukážkami svojej remeselnej zručnosti a šikovnosti. Pozývame Vás tiež zapojiť sa do už tradičnej súťaže Podzámocký kotlík. Čím originálnejší bude obsah kotlíka, tým lepšie. Víťazné tímy čakajú atraktívne ceny. Základné suroviny (zemiaky, mäso, vodu) zabezpečí organizátor. Tímy sa môžu prihlásiť na obecnom úrade alebo na maili info@halic.sk.

Popoludnie bude patriť najprv folklóru kedy sa predstaví domáci Haličan, DFS Jánošík z Fiľakova a naši šikovníci zo ZŠ s MŠ Hany Ponickej. Približne o 15.00 sa malí i veľkí môžu tešiť na kapelu S hudbou vesmírnou. V Haliči sa predstavia ešte aj s Dominikou. Deti poteší aj Šaška Baška.

Celé námestie bude horúce kubánskym temperamentom. Vo viacerých vstupoch sa predstaví Eusebio. Zaspomíname si aj na Karla Gotta s kapelou Karel Gott revival SK.

Večer sa môžete tešiť na Kristínu a presvedčiť ju že najkrajšie stromy nie sú na Horehroní ale u nás ????. Celý večer zaklincuje Ploštín Punk.

Nedeľa tradične bude ráno duchovná a popoludní futbalová. Nezabudnite si poznačiť termín a tešíme sa, že sa všetci spolu zabavíme.

Copyright © 2011 – 2022 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny