Termín: | 19.05.2023 - 20.05.2023 |
Téma: | KULTÚRA |
Miesto konania: | Komárno (SR - Nitriansky kraj) Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky |
Web: | www.facebook.com/events/738369321172871 |
Slovensko maďarský tanečný dom / Szlovákiai Magyar Táncháztalálkózó 2023 Komárno
Stretnutie milovníkov tanečného folklóru.
Dátum: 19.5. o 17:00 hod. 20.5. o 23:30 hod.
Miesto: Dôstojnícky pavilón Komárno
Podujatie organizované Táncfórum - Profesijné zdruenie slovenských maďarských žudových tanečníkov a Mestské kultúrne stredisko
Dôstojnícky pavilón
🎻 🕺 🎶 Tanečné fórum - Profesijné zdruenie slovenských maďarských žudových tanečníkov usporiada tento rok Stretnutie Slovenského maďarského tanečného domu v dňoch 19. - 20. mája R.
PROGRAM
👉 19. mája (piatok)
17:00 - Dvere otvorené
18:00-19:00 - Tanečné fórum-gala (Tanečný súbor Komárom, źudový tanečný súbor Hajnal, Komorný žudový tanečný súbor Szőttes, źudový tanečný súbor Nádos Nádszegi, źudový tanečný súbor Komócsa) Tanečný súbor Feszép
19:00 - 20:30 - Víazi ocenení úrovne: Vyágytes tanečného pódia 2021/2022 - Gala profesionálnej kvalifikácie maďarských žudových tanečníkov Slovenska (Kis Megyer a Csiliztló a Csiliztütló Candle Concert
21:00 - 21:50 - Tatros Ensemble
22:00-01:00 - Večer tanečného fóra: tanečná sála s orchestrom Pósfa a Tatros Ensemble
👉 20. mája (sobota)
09:00 - Otvorenie brány
IHRISKO
10:00 18:00 hod
12:00-15:00 - Týdenná skúka: vtipná súa Cechu mladých muov Kapuvári
PRÍSTUPNÁ CENA
10:00 - 18:00 - celodenný vežtrh vykládky Eszég
Obchod s potrebami pre tanečníkov Nep
Németh Hajnal Aurora - Aurora FolkGlamour
Tamás Varju majster koe
Bettina Heincz kô phono
Imre Molnár - hrnčiar
Rebeka Németh - Cicere kejla
Margaréta Novák výrobca textilu
Bárány Sylveszter - výrobca čiiem a drevákov
źUDOVÝ KÚTIK
12:00-20:00 - Sie Domu tradícií - celodenný program Slovenska (Sajó Band, Húros Band, File Band, Band of Friends, Ghymesi Igricek, Bagla Band)
FOLKLÓR
10:30-11:50 - Tanečné fórum-gala (Kis Csallóközi, Apró Csallóközi, Kis Megyer a Detský žudový tanečný súbor Csilizke - Císek sápa, Detský žudový tanečný súbor Csali Kissilizgy tanečný súbor - Folklórny tanečný súbor Nakslyer Csalizke sápa, Kis Ilosvai Deti - súbor žudového tanca, źudová tanečná skupina Mátyus - Skupina Topogó, źudová tanečná skupina Mátyus - Skupina Höcögok, Detská žudová tanečná skupina Zsivajos, Mládenícka žudová tanečná skupina Kincső) Komáromská skupina)
13:00-14:00 - Umelecký súbor Duna: Malá maďarská tanečná kresba
14:30-15:30 - Spoločnos Paramisi: Traja hudobníci
16:30-17:30 - Éva Korpás a jej kapela: Piripotty (prezentácia nahrávky)
18:00-19:30 - Tanečné fórum-gala (Detský žudový tanečný súbor Csali Mláde, Tanečný súbor Csallóközi, Súbor žudového tanca Csalló, Súbor žudového tanca Sendergő, Pétance Belléőmes, Folklórny tanečný súbor Iptánimble, Folklórny tanečný súbor D Nád. Tanečný súbor Megyer)
20:00-21:30 - Duna Art Ensemble: Naa láska, Kalotaszeg
22:00-23:30 - Antonio Project
TANEČNÍK
12:30 - 17:00
09:30-10:00 - Dobai Kinga: Hojdacie kreslo
12:30-13:30 - István Kis a Erika Kis Demeter: Örkői cigánsky tanec
14:00-15:00 - Sánta Gergő a Anna Sánta-Bíró: krčma Nagyecsedi
15:30-16:30 - Dezső Fitos a Enikő Kocsis: Kalotaszegské tance
🎫 VSTUPENKA:
Lístky na szällenen ergålaak na 2 dni za 15.- alebo na jeden deň za 10,- . Pre deti do 12 rokov zdarma!
A ORGANIZÁTORI A JOGA ZMENA PROGRAMU BUDÚ ZACHOVANÍ!
~
Podpora a odborní partneri: Program Sándor Csoóri, Meninový kultúrny fond, Detský žudový umelecký spolok Orekség, Egressy Béni VMK, Sie Domu tradícií - Slovensko, Komárze N Szlovakiap Martin Szálmévárs, Mama. Zdruenie žudového tanca
------------------------------------------------------------
Szlovákiai Magyar Táncháztalálkózó 2023
Tiszti Pavilion Komárno
Details
Event organized by Táncfórum - Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Egyesülete and Városi Můvelödési Központ - Municipal Cultural Center
Tiszti Pavilion
Duration: 2 d
Public ˇ Anyone on and off Facebook
🎻 🕺 🎶 A Táncfórum - Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Egyesülete áltn idén berza megredezsre kerül a Szlovákiai Magyar Táncháztalálkózó május 19-20-án, R.
THE PROGRAM
👉 May 19 (Friday)
17:00 - Kapunyitás
18:00-19:00 - Dance forum-gala (Komárom Táncegyüttes, Hajnal Néptáncegyüttes, Szőttes Kamara Néptáncegyüttes, Nádos Nádszegi Néptánccoport, Komócsa Néptáncegyüttes) Feszéptáncegyüttes
19:00 - 20:30 - Nívódíjasok: A 2021/2022-es Táncpódium Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Minősítő Gálayákán vyágytesei (Kis Megyer és Csiliztló és Csiliztütló Gyertángyalcené-
21:00 - 21:50 - Tatros Együttes
22:00-01:00 - Dance Forum Est: táncház and Pósfa zenekarral és and Tatros Együttessel
👉 May 20 (Saturday)
09:00 - Kapunyitás
JÁTSZOTER
10:00 a.m. 6:00 p.m
12:00-15:00 - Hétpróba: a Kapuvári Legénycéh tréfás vetélkedője
KIRAKODOVÁSÁR
10:00 - 18:00 - Eszég napos kirakodóvásár
Neptáncosok Kellékboltja
Németh Hajnal Aurora Aurora FolkGlamour
Varju Tamás bőrmester
Heincz Bettina basket phono
Imre Molnár fazekas
Németh Rebeka Cicere kejla
Margaréta Novák textile manufacturer
Bárány Szilveszter csizma- és čepőkészítő
FOLKSZÖGLET
12:00-20:00 - A Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia egész napos programja (Sajó Banda, Húros Banda, File Banda, Barátok Zenekara, Ghymesi Igricek, Bagla Banda)
FOLKLORE
10:30-11:50 - Dance forum-gala (Kis Csallóközi, Apró Csallóközi, Kis Megyer és Csilizke Gyermek-néptáncegyüttes císek tsápa, Csali Gyermek-néptáncegyerek Kissilizgy Megtáncegyüttes- Csalizke Nagy Megyer Gyüttes- néptáncegyüttes nagyok tsápa, Kis Ilosvai Gyermek- néptáncegyüttes, Mátyus Néptánccsoport Topogó csoportja, Mátyus Néptánccsoport - Höcögők csoportja, Zsivajos Gyermek-néptáncegyüttes, Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes) Komárom Gyüttes)
13:00-14:00 - Duna Művészegyüttes: Kis magyar táncrajz
14:30-15:30 - Paramisi Társulat: A három muzsikus
16:30-17:30 - Korpás Éva és zenekara: Piripotty (lemezbemutátá)
18:00-19:30 - Dance forum-gala (Csali Gyermek-néptáncegyüttes ifjúsági csórpoja, Csallóközi Táncegyüttes, Csalló Néptáncegyüttes, Sendergő Néptáncegyüttes, Belléőmes Pétancegyüttes, Iptáni Néptáncegyüi ptáncegyüttes, Nádas Ifjúsági Néptáncegyüttes, Megyer Táncegyüttes)
20:00-21:30 - Duna Művészegyüttes: Szerelmünk, Kalotaszeg
22:00-23:30 - Antonio Project
DANCER
12:30 - 17:00
09:30-10:00 - Dobai Kinga: Ringató
12:30-13:30 - Kis István and Kis Demeter Erika: Örkői gypsy dance
14:00-15:00 - Sánta Gergő and Sánta-Bíró Anna: Nagyecsedi csárdás
15:30-16:30 - Fitos Dezső and Kocsis Enikő: Kalotaszegi táncok
🎫 BELÉPŐJEGY:
Jegyek a szällenen ergålaak ket napra 15-ért, vagy egy napra 10-ért. Gyermekeknek 12 éves korig ingyenes!
AND SZERVEZŐK AND PROGRAMVÁLTOZÁS YOGÁT FENNTARTJÁK!
~
Támogatok and professional partners: Csoóri Sándor Program, Kisebbségi Kulturális Alap, Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület, Egressy Béni VMK, Hagyományok Háza Hálózat - Szlovákia, Komárze N Szlovákiap Martin Szálmévárs, Mum. gy Néptáncszövetség