Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

TRADITIONAL & REVIVAL BAND - prvá dáma jazzu Ella Fitzgerald 2023 Petržalka

TRADITIONAL & REVIVAL BAND - prvá dáma jazzu Ella Fitzgerald 2023 Petržalka
Termín: 30.05.2023
Téma: HUDOBNÉ FESTIVALY a PRODUKCIE
Miesto konania: Bratislava - Petržalka (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.kzp.sk

Popis

TRADITIONAL & REVIVAL BAND - prvá dáma jazzu Ella Fitzgerald 2023 Petržalka

Dátum: 30.05.2023 | 19:00 - 22:00 h.
Miesto: Dom kultúry Zrkadlový háj, Petržalka
Vstupné: 10,- € / 8,- €

TRADITIONAL & REVIVAL BAND predstavia v KLUBE ZA ZRKADLOM prvú dámu jazzu Ellu Fitzgerald.
Spev : Lenka Gálisová

TRADITIONAL & REVIVAL BAND tentokrát ako hosťa oslovili speváčku Lenku Gálisovú, ktorá už u nás hrala s projektom Lenka Gálisová Quartet. Táto mladá dáma s nádherným hlasom nám zaspieva piesne zo zlatého fondu jazzovej hudby - kompozície známe celému svetu vďaka nezabudnuteľnému hlasu Elly Fitzgerald. Za bicími tentokrát s Martinom Kukučkom, a ako stály hosť za klavírom legendárny Alois Bouda.

Lenka Gálisová (a.h.) - spev
Alois Bouda (a.h.) - klavír, aranžér, skladateľ,
Martin Kukučka (a.h.) - bicie
Patrícia Páleníčková – gitara, spev, bendžo
Vlado Vizár – trombón, leader
Barni Kollárik – alt sax, klarinet
Enea Bari - kontrabas

Ella Fitzgerald (* 25. apríl 1917, Newport News, Virgínia – † 15. jún 1996, Beverly Hills, Kalifornia) bola americká džezová speváčka. Za svoj život napísala a naspievala stovky obľúbených piesní. Ella Fitzgerald, tiež nazývaná „First Lady of Song“, patrila viac ako pol storočie medzi najpopulárnejšie džezové speváčky v USA. Počas svojho života dostala 13 cien „Grammy“ a vydala viac ako 40 albumov. Jej dominantou bol precízny, temperamentný a „nestarnúci“ hlas s nádhernou farbou a rozsahom tri oktávy. Originálnym spôsobom dokázala podať pomalé džezové balady rovnako famózne ako temperamentné živé songy. Fascinujúca bola predovšetkým jej úžasná schopnosť hlasovej improvizácie – scatu, dokázala svojím hlasom napodobniť zvuk nástrojov celej skupiny. Ella Fitzgerald spolupracovala počas svojej kariéry s takmer všetkými džezovými ikonami (Duke Ellington, Count Basie, Nat King Cole, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Benny Goodman).

Lenka Gálisová
speváčka, herečka a pedagogička, ktorú môžete poznať aj ako členku ochotníckeho divadelného súboru Hlavina z Radošiny, pod vedením významného režiséra a umeleckého šéfa Radošinského naivného divadla, Stanislava Štepku. Taktiež je stálou hlasovou posilou v accapela vokálnej skupine Close Harmony Friends a speváčkou v bigbande Swingless Jazz Ensemble. V sučasnosti vystupuje s vlastným projektom Lenka Gálisová Quartet.

Dobrá správa pre milovníkov tanca, ale aj posedenia pri kvalitnom jazze, swingu, dixielande, či latino-jazze: od marca prichádzame s novým cyklom tanečno - posluchových večerov, ktorými Vás bude sprevádzať skupina TRADITIONAL & REVIVAL BAND trombonistu Vlada Vizára. Zaujímavo riešená Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj Vám umožní stráviť tri hodiny presne tak, ako budete chcieť a mať chuť: tancujúc na parkete, s pohárikom dobrého vínka pri kaviarenskom stolíku v blízkosti kapely, či v pohodlí našej kaviarni, kde Vám hudba bude robiť "iba" príjemnú atmosféru k posedeniu s priateľmi. Tri hodiny nádhernej hudby potešia každého milovníka spoločenského tanca a neopakovateľnej atmosféry jazzového večera so živou hudbou.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies