Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Európske ľudové remeslo 2024 Kežmarok - 32. ročník

Európske ľudové remeslo 2024 Kežmarok - 32. ročník
Termín: 12.07.2024 - 14.07.2024
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Kežmarok (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: elro.kezmarok.sk

Popis

Európske ľudové remeslo 2024 Kežmarok - 32. ročník

Dátum: 12 - 14. júla 2024

Piatok
12. júla 2024

Sprievod mestom

Od Mestského kultúrneho strediska na Ulici Starý trh cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie. Uvidíte divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu a sokoliariarov.

Scénické otvorenie vstupnej brány

Sprístupnenie areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra.

Festival remesiel

Ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu.

Gioacchino Rossini - PETITE MESSE SOLENNELLE

Názov koncertu v preklade znie Malá slávnostná omša. Koncert sa uskutoční v Drevenom artikulárnom kostole o 18.00 hod. Účinkujú: Košický spevácky zbor učiteľov, Michaela Várady – soprán, Myroslava Havryliuk – mezzosoprán, Maksym Kutsenko – tenor, Marián Lukáč – barytón, Júlia Grejtáková – klavír, Daniel Boronkay – harmónium. Dirigent: Maroš Potokár. Vstupné: 15 Eur, predaj vstupeniek: www.predpredaj.sk alebo v Kežmarskej informačnej agentúre.

Javisko pri radnici
Vitajte v Kežmarku

Slávnostné otvorenie festivalu.

Z troch strán Tatier

V programe vystúpia: Folklórne združenie Stráne z Važca, Ľudová hudba Galabanda z Liptovského Mikuláša a sólisti, Zespol Mlode Podhale z Poľska, Folklórny súbor Magura z Kežmarku, Folklórna skupina Treviagiano z mesta Treviso v Taliansku, Folklórny súbor Mladosť z Dubnice nad Váhom.

Večerný program

Duchoňovci, Chinaski, KING LED & SOUND SHOW

Javisko pri hrade
Na javisku sa predstavia: Folklórna skupina Zaplansjki vez z mesta Gadzin Han v Srbsku, Detský folklórny súbor Jitřenka z mesta Český Krumlov v Česku, Folklórna skupina Kýčera z Čierneho Balogu, Ľudová hudba Viktora Tešlara a sólisti: Michal Fiľo, Ján Ondrejka, Ľuboslav Chudoba, Staročeská hudba Vávra, Folklórny súbor Skowronki z mesta Bransk v Poľsku, Liptovské tanečnô - zábava a škola tanca s ľudovou hudbou Galabanda.

Javisko na hrade
Na javisku sa predstavia: Sokoliari Majstra Vagana, Hrdinovia protitureckých bojov, Tovarišstvo starých bojových umení a Liptovskí zbojníci.

Malé javisko ľudových hudieb na Hlavnom námestí
Vyhrávanie ľudových hudieb.

Sobota
13. júla 2024

Festival remesiel

Ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu.

Javisko pri radnici
Keď raz budem veľký

V programe vystúpia: Detský folklórny súbor Maguráčik, Folklórny súbor Magurák, Detský folklórny súbor Goralik, Detský folklórny súbor Ďumbier.

Folklórne a hudobné vystúpenia

Folklórna skupina Zaplanjski vez z Gadzin Han zo Srbska, Kandráčovci, Autentika s vlastným materiálom a If jú szivek, profesionálny súbor interpretujúci maďarský folklór.

Večerný program

Lina Mayer, Gladiator, Separ a DJ Smart Afterparty

Javisko pri hrade
Na javisku sa predstavia: Folklórny súbor Skowronki z Branska v Poľsku, Detský folklórny súbot Jitřenka z Českého Krumlova v Česku, La Speranza dobová hudba.

Pred hradom sa predstaví Uhorský rytiersky turnaj na koňoch, Tovarišstvo starých bojových umení, Vlasta Mudríková s kapelou, Folklórna skupina Trevigiano z mesta Treviso v Taliansku.

Z liptovských chotárov

V tomto bloku vystúpia: Folklórny súbor Váh z Liptovského Mikuláša, Ľudová hudba Viktora Tešlara a sólisti: Michal Fiľo, Ján Ondrejka a Ľuboslav Chudoba aj Staročeská hudba Vávra.

Doma na Spiši

Vystúpia: Folklórna spevácka skupina Taľar z Novej Ľubovne, Folklórny súbor Čačina zo Spišskej Novej Vsi, Folklórny súbor Jablonecka, Ľudová hudba Pasyja, Základná umelecká škola Lendak a Folklórny súbor Magura.

Škola tanca a ľudová zábava

Tance národnostných menšín žijúcich na Spiši s lektormi: Katarínou Babčákovou a Róbertom Sabolom. Hrá Ľudová hudba Pasyja.

Javisko na hrade
Na javisku sa predstavia: Hrdinovia protitureckých bojov, Tovarišstvo starých bojových umení a Súbor Terňi voďi predstaví rómsky folklór. Na svoje si prídu aj fanušikovia historických vystúpení. Predstavia sa tu: Sokoliari Majstra Vagana, Skupina historického šermu Jago, Veselé dobové tanečné divadlo Alimah Fusion a Divadlo alchýmie. Návštevníci sa môžu taktiež tešiť na veršovanú rozprávku z obdobia stredoveku, kde nechýba princezná, kráľ, dobrý a zlý princ a kúzelná rozprávačka s názvom Ruža a Meč.

Malé javisko ľudových hudieb na Hlavnom námestí
Vyhrávanie ľudových hudieb.

Nedeľa
14. júl 2024

Festival remesiel

Ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu.

Javisko pri radnici
Folklórny súbor Skowronki z Branska v Poľsku, Detský folklórny súbor Jitřenka z Českého Krumlova v Česku.

Korunovácia kráľa remesla Európske ľudové remeselo 2024

Veľkolepá multižánrová show Korene Iconito & Folklórny súbor Zemplín.

Javisko pri hrade
Na javisku sa predstavia: Folklórna skupina Zaplanjski vez z Gadzin Han zo Srbska, Mužská spevácka skupina Suché Karki, Dobová hudba La Speranza. Pri hrade uvidíte Uhorský rietiersky turnaj na koňoch, Tovarišstvo starých bojových umení a Folklórnu skupinu Trevigiano z mesta Treviso v Taliansku.

Javisko na hrade
Na javisku pred hradom sa predstavia: Sokoliari Majstra Majstra Vagana, hudobno – zábavný program pre deti Smejka a Tanculienky, Skupina historického šermu Jago a Rómsky folklórny súbor Deti Kesaj z Kežmarku.

Malé javisko ľudových hudieb na Hlavnom námestí
Vyhrávanie ľudových hudieb.

Výstavy a sprievodné podujatia
Výstava Stodolovci a Liptovský Mikuláš

Výstavná sieň mesta Kežmarok, Hlavné námestie 64. Vstup voľný.

Výstava kariet s vyobrazením osobností Kežmarku

Výstava od Kataríny Cermanovej, Hlavné námestie 3.

Dobové atrakcie pre deti pred Kežmarským hradom a v parku pred mestskou knižnicou

Pred hradom na vás čaká dobový tábor s atrakciami: mučiareň, strelnica z luku, drevený koník pre deti, detský katapult na loptičky, hádzanie loptičiek do dračích hláv, chodúle, hádzanie krúžkov na jednorožca, hádzanie krúžkov na drevené meče, koníky, doboví zbrojnoši.

V parku pred mestskou knižnicou na vás čakajú štyri atrakcie a detská rozprávková zóna. Nájdete tu Hravú heraldiku, kde si na drevených podložkách v tvare erbu deti nakreslia vlastný erb. Môžete si vyrobiť vlastnoručný prívesok – aktivita, kde si deti pod dohľadom majstra vyskúšajú prácu s rôznym materiálom a technikami. Počnúc medeným drôtom, cez kov i kožou si vyrobia krásny šperk. Deti tu nájdu aj Dračia tlamu, kde si pod dohľadom majstra Drakobijcu pretláčajú ťahaním reťaze s drakom. Svoju statočnosť si preveria pri súboji a kto bude nebojácny, vytiahne si z ohnivej dračej papule mincu, ktorú si môže oraziť v mincovni.

Materské centrum pre rodičov

Dieťatko je tam možné nakŕmiť, prebaliť a nechať poliezť, či pohrať sa s hračkami pre najmenších. Nachádzať sa bude na Hlavnom námestí 3, kde bolo niekdajšie sídlo prevádzok Európa park a kníhkupectvo Alter ego. V parku pred mestskou knižnicou sa bude nachádzať Detská rozprávková zóna.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies