Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

42. Žitnoostrovský jarmok 2024 Dunajská Streda

42. Žitnoostrovský jarmok 2024 Dunajská Streda
Termín: 16.09.2024 - 21.09.2024
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY
Miesto konania: Dunajská Streda (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.dunstreda.sk

Popis

42. Žitnoostrovský jarmok 2024 Dunajská Streda

Dátum: 19. – 21. septembra 2024


42. ročník Žitnoostrovského jarmoku zorganizuje mesto Dunajská Streda medzi 19. a 21. septembrom 2024. Medzi tohtoročných veľkých interpretov pestrého a naďalej bezplatného jarmočného programu budú Ismerős Arcok, Charlie, P. Mobil, Republic, Melody Maker i Bohemian Betyars, T. Danny, Valmar či CandyMen Duo. O ďalších účinkujúcich najväčšieho exteriérového kultúrneho festivalu regiónu sa dočítate v našom článku!

„Samospráva bude od trhovníkov vyberať poplatky v rovnakej výške ako minulý rok, teda ani jarmočné poplatky sme nezvýšili,” - povedal riaditeľ jarmoku Ing. Zoltán Pápay.

„Už minulý rok sme zaregistrovali, že niektorí predajcovia, ktorí pracovali s vyššími sadzbami, prišli o väčšinu zákazníckej základne, pričom tie gastrofirmy, ktoré predávali za prijateľné ceny, dokázali realizovať viacnásobné obraty. Tento rok bude na jarmoku viac ako 65 gastrostánkov, takže počítame aj s tým, že bohatý výber bude mať za následok nižšie ceny.

Môžem prezradiť, že o gastromiesta bol taký vysoký záujem, že bolo potrebné zaviesť poradovník. Predajcom sa zjavne oplatí prísť predávať na naše podujatie, keďže na tohtoročný jarmok sa krátko po skončení minulého ročníka prihlásilo viacero záujemcov,“ dodal Zoltán Pápay s tým, že gastrosektor plánujú ďalej rozšíriť, pribudne dokonca aj novinka, o ktorej budú verejnosť informovať neskôr.

„Čo sa týka jarmočnej plochy, v jej usporiadaní ku zmenám nedôjde. Jediná zmena oproti predchádzajúcim rokom bude, že tento rok už uzavrieme celý úsek Ulice Istvána Gyurcsóa, ktorý tak bude súčasťou jarmočnej plochy. Začiatkom júla sa totiž začne rekonštrukcia Športovej a Poľnej ulice. Predpokladáme, že práce potrvajú do začiatku augusta. V čase jarmoku teda už bude zabezpečená kontinuita dopravy s prepojovacou komunikáciou,“ - uviedol riaditeľ jarmoku.

Zoltán Pápay tiež dodal, že počas troch dní jarmoku bude celý úsek Ulice Istvána Gyurcsóa slúžiť výhradne pre chodcov a jarmoční predajcovia budú môcť určitú jeho časť využívať ako parkovisko. „Aj týmto riešením by sme chceli prispieť k bezpečnému priebehu jarmoku.

Problém nám spôsobuje, že niektoré areály jarmoku sú, žiaľ, ešte stavebné plochy. Na mysli mám doteraz nevybudované parkovisko, ako aj stavebný areál niekdajšej športovej haly. Rokovali sme s investormi, ale presné termíny ukončenia stavieb sme od nich ešte nedostali. I naďalej však počítame s týmito plochami – tam napríklad, kde má byť v budúcnosti vybudované parkovisko, budú počas jarmoku umiestnené kolotoče.“ - Zoltán Pápay ďalej uviedol, že oficiálne otvorenie jarmoku bude 19. septembra o 15:00 a následná recepcia sa uskutoční v MOL Aréne. Ako poznamenal riaditeľ jarmoku, podľa obdržaných informácií v čase trvania jarmoku sa v MOL Aréne neuskutočnia žiadne zápasy.

Mgr. Bc. Tímea Takács, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Benedeka Csaplára, organizátorka kultúrnych programov jarmoku, nám umožnila nahliadnuť do bohatej ponuky programu.

„Návštevníci Žitnoostrovského jarmoku si už mohli zvyknúť, že na nich vždy čaká bohatý a náročný kultúrny program a množstvo veľkých koncertov. Aj tento rok sme sa snažili vyhovieť všetkým vekovým kategóriám, a tak od detských programov až po tradičné kultúrne zážitky dávame na najväčšom podujatí nášho mesta priestor domácim účinkujúcim a miestnym mladým talentom, no samozrejme sú medzi účinkujúcimi aj renomovaní interpreti. Takže sa snažíme o to, aby boli zastúpené rôzne žánre, pričom na zreteli máme aj zachovanie tradícií.

Záujemcov poteší Aurora FolkGlamour, divadlo Szevasz a detská kapela Glamour, vystúpia tanečné súbory Csallóközi aj Krpčiarik, či tanečné štúdio Csill & Dance, ale aj mladé talenty zo Spojenej školy Gyulu Szabóa 21. Fanúšikovia futbalu sa môžu stretnúť so svojimi obľúbenými hráčmi, keďže sa uskutoční aj autogramiáda futbalového mužstva FC DAC 1904.

Vystúpia Štefan Banyák a jeho kapela, Ernest Mezei s kapelou, ako aj Szabolcs Kosár, Janka Kosár Józsa, Attila Juhos či Judit Kosáry a Péter Wurczer. Chýbať nebudú ani Zsuzsa Dóka, László Bősi Szabó či Katarína Kollár. Mnohých istotne potešia Imre Vadkerti, György Derzsi a Koppány Kovács, skupina Eszpé s Attilom Zsapkom a Évou Korpás a spomienkový koncert Pála Szécsiho.

Na jarmoku nesmú chýbať nehynúce hity, môžete sa teda tešiť na koncert Omega Revival, vystúpi rocková skupina P. Mobil, E. T. Band a Andrea Sulovská & Band.

Na veľkých koncertoch si môžete zaspievať aj zatancovať spolu s interpretmi ako Ismerős Arcok, Charlie, Republic, Melody Maker, Bohemian Betyars, T. Danny, Valmar a CandyMen Duo,“ - povedala Tímea Takács.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies