Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Fašiangy - Ostatki 2012 - 13. ročník

Fašiangy - Ostatki  2012 - 13. ročník
Termín: 18.02.2012 - 19.02.2012
Téma: PODUJATIA NAŠICH KRAJANOV
Miesto konania: Krempachy (Zahraničie - Poľsko)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.krempachy.espisz.pl/index.php

Popis

Fašiangy-Ostatki 2012 sú prehliadkou spišského a oravského folklóru, ľudových spevákov, kapiel, inštrumentalistov, speváckych skupín.
Sú to dva dni naplnené spevom a hudbou. Toto podujatie vždy ozvláštňuje hosť zo Slovenska. Uskutoční sa v dňoch 18.–19. februára 2012 na javisku Obecného kultúrneho domu v peknej spišskej obci Krempachy v Poľsku.
Organizátorom podujatia je Spolok Slovákov v Poľsku v spolupráci s Miestnou skupinou Slovákov v Krempachoch s finančnou podporou Ministerstva administratívy a digitalizácie PR.
Všetkých záujemcov srdečne pozývame!

Mediálny partner:
Časopis Život
www.krempachy.espisz.pl

A ešte pár slov, prečo OSTATKI ?

Fašiangové zábavy a veselice vrcholili poslednými tromi dňami, "o s t a t k a m i", a fašiangy sa končili v utorok polnocou pred Popolcovou stredou. Zábava vrcholila na spoločnej veselici v krčme, kde sa z naturálií zozbieraných po celej dedine vystrojila hostina spojená s bujarou tancovačkou a o polnoci sa pochovávala basa. Na tomto krásnom obrade nechýbali účinkujúci prezlečení za kňaza, organistu, hrobára, basa na márach a babky-plačky. Akt pochovania basy symbolizoval, že hudobné nástroje zmĺknu, zábava sa končí, nastáva obdobie pôstu a ľudia sa majú ponoriť viac do seba.

Fašiangy-Ostatki 2012 są przeglądem folkloru spiskiego i orawskiego, śpiewaków ludowych, kapel, instrumentalistów, grup śpiewaczych. Są to dwa dni wypełnione śpiewem i tańcem. Dodatkową atrakcją jest występ zespołu ze Słowacji.
Odbędzie się na scenie Wiejskiego Domu Kultury w pięknej spiskiej miejscowości Krempachy w Polsce w dniach 18-19 lutego 2012.
Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Słowaków w Polsce we współpracy z Kołem TSP w Krempachach ze wsparciem finansowym z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji RP.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Patronat medialny:
Czasopismo Život
www.krempachy.espisz.pl

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies