Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Večer autentického folklóru FS Rozvadžan 2014 Bratislava - Petržalka 2014

Večer autentického folklóru FS Rozvadžan 2014 Bratislava - Petržalka 2014
Termín: 30.05.2014
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Bratislava - Petržalka (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.kzp.sk

Popis

Večer autentického folklóru

Účinkuje folklórny súbor Rozvadžan.

Folklórny súbor ROZVADŽAN z Trenčianskych Stankoviec patrí medzi nové folklórne súbory. Vznikol len v roku 2011. Impulzom pre vznik tohto súboru boli oslavy 800. výročia prvej písomnej zmienky o obci Rozvadze. Priaznivci folklóru sa však stretávali na rôznych obecných vystúpeniach podstatne skôr. Obec Rozvadze sa zlúčila v roku 1972 s okolitými obcami Sedličná, Malé Stankovce a Veľké Stankovce do jednej obce s názvom Trenčianske Stankovce s terajším počtom obyvateľov 3 150. Obec Trenčianske Stankovce leží na úpätí Považského Inovca na ľavom brehu Váhu asi 8 km od krajského mesta Trenčín.

V súčasnosti má súbor 45 členov. Tvoria ho nadšenci v seniorskom veku ale aj stredná generácia. Hudobný doprovod zabezpečuje charakteristická skupina heligónkarov s klarinetom a ozembuchom pod vedením Ľuboša Šišovského. Odborné vedenie skúšok a nácvikov vykonávajú hosťujúci folkloristi Jarka Kohútová a Ing. Jozef Lehocký. Nových mladých folkloristov v Detskom folklórnom súbore Stankovčan pri ZŠ Jána Lipského vychováva dlhoročná pedagogička pani učiteľka Bočáková . Predsedom folklórneho súboru je Ing. Vendelín Sedláček .

Vo svojej činnosti sa zameriava na vyhľadávanie, zbieranie a uchovávanie ľudových zvykov, piesní a tancov z pôvodných ale aj z okolitých dedín a formou verejných vystúpení propagovanie folklórneho bohatstva z trenčianskeho regiónu. Vďaka nadšeniu, elánu a obetavosti všetkých členov , ale aj podpore vedenia Obce a ZŠ Trenčianske Stankovce, tento kolektív prináša radosť a potešenie všetkým priaznivcom ľudového umenia.

Na záver programu bude spoločenské posedenie pri ľudovej hudbe a občerstvení domácimi špecialitami.

Realizované s podporou Nadácie Vladimíra Bajana, Ministerstva kultúry SR a Bratislavského samosprávneho kraja
.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies