Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Vianočné trhy Bratislava 2014

Vianočné trhy Bratislava 2014
Termín: 21.11.2014 - 22.12.2014
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY
Miesto konania: Bratislava (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.bratislava.sk

Popis

Vianočné trhy Bratislava 2014

Vianočné trhy 2013 v Starom meste budú od 21. novembra do 22. decembra na troch námestiach - na Hlavnom a Františkánskom námestí a na Hviezdoslavovom námestí.

Vianočný strom
bude slávnostne rozsvietený v piatok 21. novembra o 16:30 h. Pri rozsvietení vystúpia detské folklórne súbory.

Vianočné trhy majú neopakovateľnú atmosféru a každý
deň prilákajú tisíce návštevníkov, aby sa stretli pri lokši,
či varenom víne a rôznych tradičných vianočných dobrotách.

A nie len pri dobrotách, ktoré potešia bruško. V kultúrnom programe vystúpia dospelí i deti zo všetkých kútov Slovenska. Bude to pestrá paleta ľudových zvykov, tradovaných z regiónov Slovenska, a predsa každé vystúpenie bude osobité.

Sortiment vianočného občerstvenia tvoria napríklad cigánska pečienka, pečené klobásy, mastný chlieb s cibuľou, pagáče, husacie a kapustné lokše, kapustnica, varený punč, víno, grog. Ďalej je to drobné pečivo, oplátky, medovníky, med alebo vianočná medovina, ale aj drevo, sklo, koža, prútie, šúpolie, včelí vosk sú materiály, z ktorých sa vyrábajú predávané úžitkové a dekoračné umelecké predmety.

V stánkoch sa budú na staromestských vianočných trhoch predávať výrobky z prírodných materiálov - z dreva, skla, kože, prútia, šúpolia či včelieho vosku. V ostatných budú ponúkať občerstvenie - cigánsku pečienku, pečené klobásky, chlieb s masťou a cibuľou, pagáče, husacinu, lokše či kapustnicu. Nebude chýbať ani vianočné pečivo, medovníky či oblátky.

Zahriať sa bude dať punčom, vínom, grogom či medovinou. Pivo, ani destiláty sa na trhoch predávať nesmú. Aj v tomto roku mesto vyčlenilo stánky charitatívnym spoločnostiam, ktoré sa v nich počas trhov budú striedať.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies