Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

ŠpanDiv 2014 Špania Dolina - 11. ročník

ŠpanDiv 2014 Špania Dolina - 11. ročník
Termín: 15.08.2014 - 16.08.2014
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Špania Dolina (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.klopacka.sk

Popis

ŠpanDiv 2014 Špania Dolina - 11. ročník
11. ročník tradičného divadelného festivalu.

Penzión Klopačka
sídli v historickej budove baníckej klopačky. Historický, 600 ročný objekt pôvodne slúžil ako sídlo banskej správy. V jeho drevenej veži bolo umiestnené zvukové signalizačné zariadenie "klopadlo". Slúžilo na zvolávanie baníkov do práce - odtiaľ názov "Klopačka". Objekt má na fasáde renesančnú rytú maľovanú výzdobu. V roku 1996 Klopačka prešla kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou, čo jej umožnilo zaskvieť sa v plnej svojej kráse a zároveň plniť náročné požiadavky dnešných zákazníkov.

Klopačka má celoročnú prevádzku, skvelú kuchyňu, útulné apartmány a rozumné ceny. Je mimoriadne vhodná pre rodinné a skupinové rekreácie vďaka príjemnej domáckej atmosfére pokoja a bezpečia. O pohodlie hostí a služby sa stará ochotný a diskrétny personál.

Špania Dolina, leží 11 km severne od Banskej Bystrice, na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, v nadmorskej výške 728 m. Pre svoje náleziská medenej rudy obsahujúcej aj striebro bola kedysi preslávená po celej Európe. Prvé bane v lokalite boli otvorené v roku 1006. Tento údaj sa nedá historicky overiť, je však nepochybné, že ruda sa tu dobývala dávno predtým. Archeologické nálezy potvrdzujú dobývanie rudy už v eneolite. Penzión Klopačka sídli v historickej budove baníckej Klopačky v centre obce Špania Dolina. Klopačka poskytuje skupinovú a rodinnú rekreáciu a má celoročnú prevádzku.

Poskytujeme ubytovanie v týchto kategóriách:

dvojlôžkové izby s kúpeľňou
dva apartmány pre 2 osoby a 5 osôb
dva apartmány s kuchyňou pre 4 osoby a 7 osoby
6 izieb v turistickej triede so spoločnými sociálnymi zariadeniami (1 x dvojlôžková, 3 x trojlôžková, 2 x štvorlôžková izba.
Celková kapacita ubytovania je 45 lôžok.

V budove je reštaurácia zariadená v príjemnom domácom štýle. Poskytujeme konferenčnú miestnosť vhodnú pre firemné rokovania, porady, školy vybavenú audio a video technikou s kapacitou 25 osôb. V penzióne sa nachádza múzeum paličkovanej čipky a v budove obecného úradu sa nachádza banské múzeum „naše múzeum medi“. Organizujeme oslavy rôznych jubileí, svadby, promočné oslavy, firemné akcie, školy v prírode. V letných mesiacoch poskytujeme zastrešenú záhradu s grilom a ohnisko a veľkú zastrešenú letnú terasu s pódiom. Organizujeme rôzne kultúrne podujatia, ako deň detí divadelný a jazzový festival, medzinárodné maliarske a sochárske sympózium a ďalšie.

V obci je možnosť turistiky, cykloturistiky, prehliadky múzeí, banského náučného chodníka a agroturistiky v neďalekom stredisku Šachtička V zimných mesiacoch, bežecké lyžovanie, turistika alebo lyžovanie v zimných strediskách Šachtička, Donovaly, Selce, Králiky ( cca 20 min autom ). V okolí sú možnosti športového vyžitia v športovom areáli, alebo na futbalovom ihrisku ktoré sa nachádza pri najmladšej banskej šachte Ľudovika.

Špania Dolina je výnimočné miesto na strávenie vašej dovolenky, usporiadanie firemnej akcie, detského tábora alebo školy v prírode.

Odporúčame

ŠpanDiv
Kliknutiami na obrázok bude väčší. ŠpanDiv

ŠpanDiv Klopačka
Kliknutiami na obrázky sa obrázky väčšia. Interiér jedálne penziónu KLOPAČKA

ŠpanDiv Klopačka
Kliknutiami na obrázky sa obrázky väčšia. Izby a apartmány

ŠpanDiv Klopačka
Kliknutiami na obrázky sa obrázky väčšia. Svadba v krásnom štýlovom prostredí.

ŠpanDiv Klopačka
Kliknutiami na obrázky sa obrázky väčšia. Penzión Klopačka Pohľad z Panskeho diela

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies