Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

XX. Zemplínsky majáles Košice 2015

XX. Zemplínsky majáles Košice 2015
Termín: 23.05.2015
Téma: ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE | ZÁBAVY, PLESY a BÁLY
Miesto konania: Košice (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.klub-zemplincanov-v-kosiciach.com

Popis

V tomto roku sa uskutoční v Košiciach už Jubilejný XX. Zemplínsky majáles, nad ktorým prevzal záštitu

predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa.

Zemplínsky majáles je najväčšou akciou klubu v roku. V roku 1996 zorganizovalo predstavenstvo klubu v poradí I. Zemplínsky majáles. Obyvatelia Košíc vždy poslednú májovú sobotu môžu na Hlavnej ulici doobeda obdivovať umenie folklórnych súborov a skupín zo Zemplína.

Ich počet sa pohybuje okolo 15 - 20 s počtom od 300 - 500 účinkujúcich. Akcia pokračuje večer stretnutím rodákov - „Zemplínsky bál“ kde sa vtedy zíde vyše 400 Zemplínčanov. K významným hosťom patria predstavitelia KSK, primátori zemplínskych miest, predstavitelia mesta Košice, zástupcovia klubov Zemplínčanov z Bratislavy, Banskej Bystrice, aj z Clevelandu z USA. Pozývaní sú tiež zástupcovia klubov Čechov, Gemerčanov, Bulharov, Rusínov a Ukrajincov pôsobiacich na území Košíc.

Dňa 23.mája 2015 na Hlavnej ulici na pešej zóne sa uskutoční v rámci celodenných osláv sprievod krojovaných folklórnych súborov a skupín Zemplína. Neskôr pri Dolnej bráne vystúpia všetky zúčastnené folklórne súbory a skupiny v dvojhodinovom folklórnom programe „Zemplínska svadba“.

Stretnutím rodákov, členov klubu a priaznivcov Zemplína pokračujú oslavy večer 23. mája 2015 v Spoločenskom pavilóne v Košiciach.

Zídeme sa na jubilejnom Zemplínskom bále – stretnutie rodákov.

Ťahákom večera bude vystúpenie skupiny Drišľak.

Športový deň pre členov a priateľov Klubu Zemplínčanov v KE sa uskutoční 15. septembra 2015 na DZ U.S. Steel na Medzeve.

Kračun na valale a Vilijová večera sa uskutočnia 18.12.2015. Kračun na valale v priestoroch Historickej radnice na Hlavnej ulici v Košiciach a Vilijová večera bude v hoteli Centrum.

Sprievodnou akciou osláv bude prednedávnom vyhlásená fotosúťaž v troch kategóriách:

- „Krásy Zemplína“,
- "Život na Zemplíne“
- „Minulosť na Zemplíne – historické fotografie“.

Verím, že si svoje pracovné i osobné povinnosti zorganizujete tak, aby sme sa na podujatiach zišli v čo najväčšom počte.

Ste srdečne zvaní.
Ing. Pavol Sadovský – tajomník KlubuCopyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies