Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

11. Festival frankovky modrej a bratislavského vína 2015 Bratislava

11. Festival frankovky modrej a bratislavského vína 2015 Bratislava
Termín: 26.06.2015 - 28.06.2015
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Bratislava (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.racaweb.sk

Popis

Festival frankovky modrej a bratislavského vína 2015 Bratislava -11. ročník

Na Primaciálnom námestí v Bratislave sa budú tri dni ochutnávať vína renomovaných bratislavských vinárov. V centre mesta totiž odštartuje jedenásty ročník Festivalu frankovky modrej, ktorým hlavné mesto Slovenska oživilo vinohradnícke a vinárske tradície regiónu.

Tak, ako v predchádzajúcich rokoch, 11. ročník Festivalu frankovky modrej a bratislavského vína sa uskutoční ako súčasť Korunovačných slávností a navštíviť ho môžete od piatka 26. do nedele 28. júna v samom srdci Bratislavy – na Primaciálnom námestí.

Korunovačný sprievod očakávame na Primaciálnom námestí v sobotu podvečer, okolo šiestej hodiny. Jeho súčasťou bude požehnanie vína od čerstvo korunovaného panovníka Karola III. a takisto pasovanie rytierov rádu Zlatej ostrohy.

Okolo pol ôsmej by mala byť opäť spustená aj Vtáčia fontána na križovatke Panskej a Ventúrskej, z ktorej jediný raz v roku potečie víno zdarma.

Stánky vinárov a producentov sa otvárajú v piatok od 14. do 23., v sobotu od 10. do 23. a v nedeľu od 10. do 20. hodiny.

Copyright © 2011 – 2020 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny