Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Po gemersky hráme aj si aj zaspievame Rejdová 2015 - 2. ročník

Po gemersky hráme aj si aj zaspievame Rejdová 2015 - 2. ročník
Termín: 19.08.2015 - 22.08.2015
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Rejdová (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.gos.sk

Popis

Po gemersky hráme aj si aj zaspievame Rejdová 2015 - 2. ročník

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave s finančnou podporou Ministerstva kultúry organizuje tohto roku už druhý ročník muzikantskej dielne.

V stredu 19. augusta svojím príchodom otvoria deti z celého Slovenska v poradí už druhú tvorivú dielňu pre mladých muzikantov v regióne Gemer. S drobnými obmenami sa prihláseným deťom budú venovať úspešní muzikanti a lektori. Pod taktovkou primáša z Gemera Ondreja Hlaváča a hosťa Vojtecha Botoša z Rimavskej Soboty sa deti priučia herným štýlom, ktoré zdokonalia ich hráčske schopnosti. „Tohto roku sme doplnili možnosť vzdelania sa na nástrojoch akými sú cimbal, akordeón.

Minulý rok deti prejavovali záujem aj o tieto nástroje, tak sme im vyhoveli a tohto roku to bude plné obsadenie a budeme sa teda zdokonaľovať v hre na husle, violu, kontrabas, cimbal a akordeón. Deti sa môžu tešiť na naozaj skvelých odborných lektorov, ktorí sa im budú venovať 24 hodín denne. Ich štvordňová snaha vyvrcholí vystúpením na Gemerskom folklórnom festivale v Rejdovej dňa 22. augusta v programe Eniki beniki, kliki bé“, uvádza Mária Hlaváčová.

Počas štyroch dní, ktoré deti absolvujú v tábore budú môcť zažiť stretnutie s nositeľmi tradícii a prirodzenou cestou a konfrontáciou s inými muzikantmi sa priučiť piesňovému repertoáru.

Hlavnými témami budú rodinné obyčaje a najobľúbenejšia téma – svadba. Tieto tradície a poznatky budú môcť využívať ďalej vo svojej muzikantskej praxi.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies