Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

BURČIAK na hrade BECKOV 2015

BURČIAK na hrade BECKOV 2015
Termín: 12.09.2015 - 13.09.2015
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Beckov (SR - Trenčiansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.hrad-beckov.sk

Popis

BURČIAK na hrade BECKOV
Sobota, Nedeľa - 12., 13. september

V dobách dávno minulých svahy za hradom Beckov zdobili vinice, čo plnili opojným mokom vínne pivnice...

O vyspelom beckovskom vinohradníctve hovorí už písmo z roku 1508. Počnúc 16. až do 19. storočia vinohradníctvo a vinárstvo bolo dôležitým a aj prekvitajúcim odvetvím Beckovčanov. Málokto dnes uverí, že v 17. storočí sa vo všetkých 4 beckovských krčmách čapovalo najmä víno z domácich vinohradov...

Pripomenúť dnes už málo známu vinohradnícku minulosť Beckova Vám chceme v sobotu 12. a nedeľu 13. septembra prvým „BURČIAKOM na hrade Beckov po 300 rokoch“. Pre návštevníkov bude nachystaný poctivý burčiak, hroznový mušt plný vitamínov, voňavá cigánska a ďalšie obľúbené špeciality. Na nádvorí hradu sa bude moržovať a prešovať hrozno – mušt pre Vás bude tiecť aj priamo z preša. O dobrú náladu a zábavu pri Vašom „koštovaní“ sa postará pestrý repertoár piesní muzikantov, pesničkárov a folklórneho súboru Selčan.

Príďte druhý septembrový víkend na hrad Beckov, kde budete môcť vychutnávať vône a chute lahodných mokov, dobrých jedál a zabaviť sa pri speve a muzike tak, ako jeho obyvatelia pred stáročiami.

Copyright © 2011 – 2019 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny