Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Deň otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste 2014 - 15. ročník

Deň otvorených pivníc  na Malokarpatskej vínnej ceste 2014 - 15. ročník
Termín: 14.11.2014 - 15.11.2014
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Od Bratislavy po Trnavu (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.mvc.sk
mvc.sk/sk/ai1ec_event/den-otvorenych-pivnic/?instance_id=
www.youtube.com/watch?v=cpsgBY4FPio

Popis

Deň otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste 2014 - 15. ročník

Vstupenky na 15. ročník Dňa otvorených pivníc 2014, ktoré sa uskutočnia 14. – 15. 11. 2014 si môžete zakúpiť od 16. 9. 2014 prostredníctvom objednávkového formulára na hore uvedenej stránke:
http://mvc.sk/sk/ai1ec_event/den-otvorenych-pivnic/?instance_id=.
Vstupenky na toto podujatie sú počtom obmedzené.

Umožňuje milovníkom vína degustovať vína z celého malokarpatského regiónu priamo v prevádzkach, kde sa vyrába, rozprávať sa o víne s producentmi a spoznávať jeho tajomstvá. Podujatie sa významnou mierou podieľa na zvyšovaní kultúry podávania a pitia vína v malokarpatskom regióne.

História podujatia:
Tradícia Dňa otvorených pivníc sa začala písať v roku 1999. V prvom ročníku sa do projektu zapojila necelých 20 subjektov v Pezinku a okolí a postupne sa rozšíril po celej trase Malokarpatskej vínnej cesty.

Dnes:
Vo viac ako 60 vínnych pivniciach na trase Bratislava - Rača - Trnava.

Podujatie Deň otvorených pivníc v sebe spája niekoľko fenoménov - víno, krajinu, históriu a gastronómiu oblasti rozloženej medzi Bratislavou a Trnavou ako veľkými centrami juhozápadného Slovenska.

Medzi nimi leží tri menšie mestá - Pezinok, Modra a Svätý Jur, ktoré sa pýšia starou tradíciou slobodných kráľovských miest. Tento titul získali v 17. storočí, a to najmä vďaka svojej produkcii kvalitného vína, ktoré chutilo korunovaným a vznešeným hlavám vo Viedni i Bratislave - vtedy hlavnom meste Uhorska.

Začnime však pekne po poriadku - prejdime Malokarpatskou vínnou cestou od Bratislavy po Trnavu - tak, ako to robí väčšina návštevníkov počas Dňa otvorených pivníc v novembri, ktorý je prvou oslavou výsledkov práce vinohradníkov a vinárov - nového vína.

V tento deň - sú to dnes vlastne už dva dni - sa otvoria vínne pivnice a prevádzky vinárov pre všetkých, ktorí chcú putovať malokarpatskou krajinou a poznávať ju ako fenomén chute i krásy prírody a kultúry.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies