Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Medzinárodný festival duchov a strašidiel Bojnice 2016 - 23. ročník

Medzinárodný festival duchov a strašidiel Bojnice 2016 - 23. ročník
Termín: 27.04.2016 - 08.05.2016
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Bojnice (SR - Trenčiansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.bojnice.eu
www.bojnicecastle.sk

Popis

Medzinárodný festival duchov a strašidiel Bojnice 2016 - 23. ročník

V dňoch 27.04.2016 - 08.05.2016

23. ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel s názvom "PRÍZRAK" si návštevníci budú môcť pozrieť a na vlastnej koži precítiť v termínoch:

od 27. apríla do 30. apríla
a
od 4. mája do 8. mája 2016.

Miesto konania: Zámok Bojnice

Medzinárodný festival duchov a strašidiel ako špeciálny produkt kultúrneho turizmu v spojení s Bojnickým zámkom je venovaný domácim i zahranicným návštevníkom v rámci cestovného ruchu na hornej Nitre.

Inscenované podujatie sa každorocne sústreďuje na tie udalosti a príbehy z dejín Bojnického zámku, ktoré v sebe skrývajú historické prekvapenia a strašidelné motívy zo známych legiend a povestí, v rámci voľnejšie adaptovaného literárneho scenára.

Tajomný "Prízrak" opantá strachom Bojnice 2016

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prinesie milovníkom napätia a tajomných historických príbehov ďalší ročník návštevnícky atraktívneho Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel. Pod názvom "PRÍZRAK" sa tento rok ukrývajú slávne aj neslávne osudy jednotlivých členov rodu Pálfi, známe aj menej známe súvislosti tiahnuce sa naprieč storočiami.

Príbeh, ktorý tvorcov festivalu inšpiroval, sa začínal písať v roku 1646, keď umieračik v jeden deň zazvonil dvom synom šľachtického rodu Pálfi. Dňa 30. mája 1646 tento svet navždy opustili synovia Mikuláša II. Pálfiho, bratia Štefan a Ján.

O pár rokov neskôr umreli v priebehu jedného roka obaja synovia Pavla IV. Pálfiho. Ján Karol a Ján Anton naposledy vydýchli v roku 1694. A neboli to posledné záhadné úmrtia. Akoby nad týmto rodom visel tajomný prízrak, neustále sa vracajúci z minulosti, snažiaci sa o vyhubenie rodu.

Kto stojí za týmito záhadnými úmrtiami? Prečo bezmocne umierajú synovia z mocného rodu Pálfi? A čo tají posledný šľachtický majiteľ Bojnického zámku? Prečo sa Ján František Pálfi tak obáva tajomného prízraku? Má snáď dôvod na obavy? Nebodaj pred svetom ukrýva utajovaného syna?

Návštevníci si budú môcť pozrieť a na vlastnej koži precítiť na zámku v Bojniciach.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny