Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Ondrejský jarmok 2016 Komárno

Ondrejský jarmok 2016 Komárno
Termín: 11.11.2016 - 13.11.2016
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | VARENIE a PEČENIE DOBRôT | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Komárno (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.komarno.sk
www.komarno.sk/jarmok

Popis

Ondrejský jarmok 2016 Komárno

Uzávierka prihlášok na jarmok: 4. novembra 2016

Tradičný Ondrejský jarmok sa koná v meste Komárno od polovice 19. storočia, v dnešnej dobe patrí medzi najväčšie zimné jarmoky na Slovensku.

V centrálnej časti jarmoku sa nachádza ulica remeselníkov, druhú časť tvoria tradiční jarmoční predajcovia, tretia je gastro časť a vedľa nej sa nachádzajú atrakcie. Využite možnosť predvianočných nákupov, prechádzku s hriatou medovinou, vareným vínom alebo punčom.

Takmer každé mesto na Slovensku má svoj jarmok a ani mesto Komárno nie je výnimkou. Mesto je pyšné na túto udalosť, lebo mnoho ľudí ju má zapísanú vo svojom kalendári hrubými písmenami. Tento rok sa koná Ondrejský jarmok v prvej polovici novembra, teda týždeň pred Ondrejom.

Každý jarmok má svoje čaro. K Ondrejskému jarmoku neodmysliteľne patrí vôňa vareného vína, medoviny, čerstvo pečenej klobásy či pečienky a samozrejme rôznorodý jarmočný tovar. Okrem jarmočných predajcov v uličke remeselníkov nájdete tradičných remeselníkov, ktorí budú ponúkať svoje vlastné výrobky prípadne Vám predvedú svoju zručnosť.

Ondrejský jarmok sa uskutoční v termíne 11. – 13. novembra 2016. Mesto Komárno srdečne očakáva predajcov aj návštevníkov tohto podujatia.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny