Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Festival chutí Nitrianskeho kraja 2016 - Jahodová Nitra - 2. ročník

Festival chutí Nitrianskeho kraja 2016 - Jahodová Nitra - 2. ročník
Termín: 04.06.2016 - 05.06.2016
Téma: VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Nitra, (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.nitra.sk
www.jahodovanitra.sk
www.nisys.sk/www/news/detail/list/0/826

Popis

Festival chutí Nitrianskeho kraja 2016 - Jahodová Nitra - 2. ročník

Dňa 4. júna 2016 / 14:00 - 22:00 / Svätoplukovo námestie, pešia zóna a Kupecká

Jeho súčasťou je festival jedla Ochutnám v Nitre, spájajúci gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie jahôd v tomto kraji s podnázvom Jahodová Nitra.

Tento rok predstaví nielen regionálne špeciality a pestovateľov, ale aj kamenné reštaurácie, ktoré prídu „von“ za labužníkmi na pešiu zónu a Svätoplukovo námestie a ponúknu viac ako 150 netradičných jedál. Súčasťou budú jahodové špeciality ako jahodová ricotta, čokoládovo jahodová mouse, medovina so šampanským a jahodami, jahodové tóny vo vínach, výberová káva s príchuťou jahôd...predstavia sa pražiarne výberovej kávy, čokoládovne, malé pivovary, liehovary aj vinári ocenení na medzinárodných súťažiach.

Na festivale budú mať zastúpenie aj partnerské zahraničné kuchyne z Maďarska, Poľska, Grécka, Česka a Srbska.

Program festivalu

Svätoplukovo námestie
Ochutnám v Nitre

14:00 – 22:00
gastrofestival, ochutnávky gastronomických špecialít a najlepších ročníkových vín, Jahodová Nitra - špeciality z jahôd, odhaľovanie tajomstiev šéfkuchárov

Zóna tradícií, vína a dobrej nálady

súťaž o najobľúbenejšiu turistickú atrakciu Nitrianskeho kraja, vyhodnotenie najlepších ročníkových vín

15:30
Svätourbanská tradícia
15:45
Ľudová hudba Zobor
17:00
Egon Gnoth
18:00
Ľudová hudba Ponitran pod vedením Mariana Járeka
18:30
Saxophone Syncopators

Hlavné pódium

15:00
Saxophone Syncopators
16:00, 17:30
Mário Lopez dance company - škola tanca v štýle latino
19:00
Vokálne zoskupenie KatArs
20:00
Fiesta pod Zoborom - galavečer slovenskej a latinskoamerickej kultúry účinkujú ĽH Ponitran pod vedením Mariana Járeka, tanečné skupiny Sangre Nueva a Habadej, Bubenícka show Tambores, Vem Camará Capoeira
21:30
Carisma – música latina koncert hudobnej skupiny v štýle latino

Kupecká ulica

14:00
Swingless Junior Jazz Band
15:00
Dychový orchester SZUŠ H. Madariovej
17:00
Saxophone Syncopators
18:00
E.G.O. Group

Pešia zóna
drumpoint Slovakia

14:00 - 20:00
medzinárodný festival bubnov a perkusií
14:00
Sláčikový orchester ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre
16:45
Phantoms crew
19:30
Bubenícky sprievod
Zmena programu vyhradená

Copyright © 2011 – 2019 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny