Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Biela noc Košice 2014

Biela noc  Košice 2014
Termín: 04.10.2014
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Košice (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.biela-noc.sk
www.visitkosice.eu

Popis

Biela noc/Nuit Blanche
je medzinárodný umelecký projekt, zhmotňujúci túžbu po znovuobjavovaní mestského prostredia, ktoré vďaka umeniu nadobúda iný rozmer.

Mesto sa počas noci mení na interaktívny priestor a jeho bežný nočný cyklus na niekoľko hodín prestáva existovať.

Hudobné a svetelné inštalácie vdýchnu nočnému mestu život a noc sa stáva bielou. Kultúrne či verejné priestory otvárajú dvere návštevníkom a pripravujú im nevšedný umelecký zážitok.

Projekt sa od roku 2002 teší vo svete veľkému diváckemu záujmu. Z Paríža sa počas niekoľkých rokov rozšíril aj do iných veľkých miest – New Yorku, Los Angeles, Ríma, Madridu, Toronta.

Od roku 2010 sú medzi nimi aj Košice.

Košická Biela noc sa od roku 2010 svojou kvalitou a výnimočnosťou radí medzi najvýznamnejšie, najrozsiahlejšie a najnavštevovanejšie umelecké podujatia nielen v Košiciach, ale i na Slovensku. Podľa dohody s Parížom, Biela noc nastáva vždy v prvú októbrovú sobotu, čo pre Košice znamená predvečer Medzinárodného maratónu mieru. Tým mesto získava pre európskych a slovenských návštevníkov jedinečný atraktívny kultúrny víkend.

Lampiónový sprievod / Biela noc

Sobota 04.10.2014 o 20:00 do 22:00

Počas Bielej noci
sa budú môcť ľudia zapojiť do spoločného Lampiónového sprievodu pod názvom OD NOVEMBRA DO POKHOIa.

Niektorým táto myšlienka vytvoriť formou happeningu živý svetelný sprievod možno pripomenie novembrové manifestácie, ktoré boli typické pre bývalý režim. Ako deti sme nevnímali ideologické dôvody týchto masových stretnutí, a tak sme zážitky z tejto atrakcie vnímali pozitívne a s radosťou. Tento manifest je apolitický a je spoločným pochodom, ktorý spája a stretáva ľudí v atmosfére pokoja.

Každý, kto príde, dostane lampión a bude nasledovať pomalý pochod cez Moyzesovu, Alžbetinu ulicu až na Hlavnú 20 ku POKHOIu.

Miesto konania: Kukučínova 2, KE - 040 01 Košice

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies