Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Vína regiónu Trnava 2017

Vína regiónu Trnava 2017
Termín: 29.04.2017 - 11.11.2017
Téma: VINOBRANIE a VÍNO
Miesto konania: Trnava - región (SR - Trnavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.regiontirnavia.sk

Popis

Vína regiónu Trnava 2017

SPOZNAJTE VÍNA REGIÓNU TIRNAVIA SO SPRIEVODCOM V STREDOVEKOM KOSTÝME

Známe vinárstva z okolia Trnavy je možné navštíviť aj tento rok počas jarnej sezóny. Vychutnať si degustácie u obľúbených vinárov priamo vo vinohradoch či vínnych pivniciach môžu návštevníci cez organizované vínne tour.

Výlet sa začína v centre Trnavy pri Mestskej veži, odkiaľ návštevníkov do vinárstiev vezme sprievodca v historickom stredovekom kostýme. „Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov sme sa rozhodli, že vínne tour bude viesť náš sprievodca Slavo Dzvonik, ktorý turistov sprevádza po Trnave. Účastníci tour sa tak dozvedia viac o histórii Trnavy a miestneho vinohradníctva,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Vínna tour zahŕňa návštevu dvoch vinárstiev v sobotu popoludní s riadenou degustáciou dvanástich vzoriek vína. „Túto jar sme vybrali dve kombinácie. Koncom apríla môžete navštíviť vinárstvo Vína z Mlyna, ktoré sídli v starom mlyne zo 16. storočia a vyrába neupravované autentické vína s chuťou terroir a vinárstvo Karpatská perla v Šenkviciach. Jeho majitelia pestujú vinič na 50 hektároch vlastných viníc a vyrábajú vína s chráneným označením pôvodu,“ popisuje vinárstva Michaela Potočárová a dodáva, že „13. mája bude druhou kombináciou vinárstiev Víno Mrva&Stanko a Terra Parna.“

Známe trnavské vinárstvo Víno Mrva&Stanko pravidelne získava ocenenia na domácej a medzinárodnej scéne za svoje odrodovo čisté, ľahké a svieže vína. Malé rodinné vinárstvo Terra Parna, ktoré sídli priamo vo vinohrade v Suchej nad Parnou, zachováva tradíciu odrody Modrého Portugalu siahajúcu až do 17. storočia. Spája tak vinársku tradíciu s modernou architektúrou a malebnými vinicami.

„Výlet je možné absolvovať počas sobotného popoludnia alebo pre tých, ktorí cestujú z väčšej diaľky, ponúkame aj vinárske víkendy s ubytovaním v Trnave. Doprava je počas celej vínnej tour zabezpečená mikrobusom,“ vysvetľuje Michaela Potočárová. Organizované vínne tour je možné objednať prostredníctvom online rezervácie alebo v Turistickom informačnom centre Región Tirnavia v Trnave. Viac informácií na http://bit.ly/vinnetour2017.

Jarné termíny - vínne tour:
APRÍL
29. 4. Vína z Mlyna a Karpatská perla
MÁJ
13. 5. Víno Mrva&Stanko a Terra Parna


Jesenné termíny- vínne tour:
SEPTEMBER
30.09. VÍNO Mrva & Stanko a Vína z Mlyna

OKTÓBER
07.10. VÍNO Mrva & Stanko a TERRA PARNA
14.10. Vína z Mlyna a TERRA PARNA
21.10. Karpatská perla a TERRA PARNA

NOVEMBER
04.11. VÍNO Mrva & Stanko a Karpatská perla
11.11. Vína z Mlyna a Karpatská perla

Cena vínnej tour: 33 EUR/osoba

V cene je zahrnuté:

- sprievodca

- návšteva a prehliadka dvoch vinárstiev

- degustácia s odborným výkladom vinárov (12 vzoriek vína)

- občerstvenie v podobe vinárskych špecialít

- doprava počas celej vínnej tour (13.45 h stretnutie pri Mestskej veži v Trnave / 14.00 h odchod / 19.00 h ukončenie na Radlinského ulici)

Rezervácie pobytových balíkov alebo výletov na www.regiontirnavia.sk.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny