Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Valčiansky folklórny festival 2017 Valča - 2. ročník s medzinárodnou účasťou

Valčiansky folklórny festival 2017 Valča - 2. ročník s medzinárodnou účasťou
Termín: 23.06.2017 - 24.06.2017
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Valča, (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: snowland.sk

Popis

Vážení občania, návštevníci a milovníci folklóru,

Snowland YETI s.r.o. Valčianska dolina v tomto roku usporiada 2. ročník Valčiansky folklórny festival s medzinárodnou účasťou. O akcii čítajte v priloženom súbore.

Organizátori sa tešia na Vašu účasť!

PIATOK, 23. júna
Snowland Valčianska dolina
17.00 – 17.45 h
VITAJTE U NÁS!
Otvárací program
17.00 – 17.10 h LADISLAV RYBÁR S DCÉROU (heligónka)
17.10 – 17.15 h moderátorka (privítanie)
17.20 – 17.30 h spevokol VALČAN
17.30 – 17.45 h folklórna skupina VALČIANKA
moderátorka: SILVIA PEKAROVÁ
17.45 – 17.55 h Slávnostné otvorenie festivalu (príhovor starostky Valče a zástupcu organizátora
festivalu)
18.00 – 22.00 h
VŠADE DOBRE, VO VALČI NAJLEPŠIE...
Hlavný večerný program
18.00 – 18.15 h HELIGONKÁRI Jarky Jelínkovej zo ZUŠ Kysucké Nové Mesto a Krásno nad Kysucou
18.30 – 19.00 h FS MIKOVJAN (Česká republika)
19.15 – 19.30 h BRILLANT ORCHESTER Milana Olšiaka
19.45 – 20.05 h BARVINOCHOK (Ukrajina)
20.20 – 20.40 h FS KRIVÁŇ z Turian
20.55 – 21.15 h IBERIA (Gruzínsko)
21.30 – 22.00 h PODDUKELSKÝ UMELECKÝ ĽUDOVÝ SÚBOR
moderátorka: SILVIA PEKAROVÁ
22.15 h
A TÚTO POZNÁTE?
Nočné hranie vo festivalovom areáli
účinkuje: Brillant orchester Milana Olšiaka
SOBOTA, 24. júna
Snowland Valčianska dolina
11.00 h
POSOLSTVÁ TRADÍCIE
Vernisáž výstavy ľudového umenia
vystavujúci: Rudolf GONTKO (výroba bačovského riadu), Štefan ILČÍK (drevené šperky), Božena
JARABEKOVÁ (ručné pletenie košíkov z papiera), Mária JURKOVIČOVÁ (ručné robené kraslice),
KAJKO (šité hračky), Dušan LUČANSKÝ (pletenie košíkov), Elena PANÁČKOVÁ (háčkovanie), Jana
ŠOKOVÁ (výroba drôtov a polodrahokamov), Viera ŠVECOVÁ (čipka), Marián VALENT (zvončeky,
výrobky z kože), Silvia ZVEDELOVÁ – Anjelíček (dekoratívne predmety pre malých aj veľkých),
Magdaléna ŽILINSKÁ (výrobky zo šúpolia), Ján FERIANČIK (včelárstvo)
hudobný hosť: Ľubomír PÁRIČKA
otvorenie výstavy: Peter Cabadaj
MLADÉ OZVENY Z TURCA A OKOLIA
Program detských folklórnych súborov a skupín
12.00 – 12.15 h VALČIANOK z Valče
12.30 – 12.45 h ŽABKA zo Žabokriek
13.00 – 13.15 h SOKOLÍK zo Slovenského Pravna
13.30 – 13.45 h DRIENČA z Krpelian
14.00 – 14.15 h ZUŠ MOŠOVCE
14.30 – 14.45 h LÚČIK z Turčianskych Teplíc
15.00 – 15.30 h HÁJOVČEK zo Strečna
moderátorka: SILVIA PEKAROVÁ
PRIŠLI ZHORA, PRIŠLI ZDOLA...
Program folklórnych súborov z domova a zo sveta


16.00 – 16.30 h BRILLANT ORCHESTER MILANA OLŠIAKA
16.45 – 17.15 h LIPA z Bratislavy
17.30 – 18.00 h BARVINOCHOK (Ukrajina)
18.30 – 19.00 h NEBESKÁ MUZIKA z Terchovej
19.15 – 19.45 h IBERIA (Gruzínsko)
20.00 – 20.30 h PODPOĽANEC z Detvy
21.00 – 22.00 h ČAROVNÉ OSTROHY

moderátorka: SILVIA PEKAROVÁ
22.15 h
ĽUDOVÁ VESELICA
účinkujú: Podpoľanec, Brillant orchester Milana Olšiaka

Copyright © 2011 – 2019 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny