Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Dobruo jedlo z Tekova a Hontu 2018 Brhlovce - 3. ročník

Dobruo jedlo z Tekova a Hontu 2018  Brhlovce - 3. ročník
Termín: 18.08.2018
Téma: VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Pukanec (SR - Nitriansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.brhlovce.sk

Popis

Dobruo jedlo z Tekova a Hontu 2018 Brhlovce - 3. ročník

Gastronomická súťaž vo varení miestnych špecialít
Hlavným bodom programu bude súťaž vo varení miestnych regionálnych špecialít z obcí v regióne.

Roku 2016 sa súťaže na prvom ročníku zúčastnilo 22 súťažných družstiev z obcí Starý Hrádok, Brhlovce, Devičany, Veľké Kozmálovce, Žemberovce, Santovka, Jur nad Hronom, Dolná Seč, Krškany, Pukanec, Iňa, Kalná nad Hronom, Bory, Mýtne Ludany a Starý Tekov. Každé družstvo si pripravilo jedno súťažné jedlo podľa receptov našich starých mám. Porota mala dosť náročnú prácu pri hodnotení a vybratí toho najlepšieho z chutných jedál.

Prvé miesto vyhrali párance od súťažného družstva Párance od Struhárov z Pukanca. Druhé miesto vyhral Tím bielych zo Santovky s lokšami a tretie miesto Djovke z Devičian, ktoré pripravili zabáranje lokše. Treba však povedať, že všetky súťažné družstvá sa snažili a všetky jedlá boli vynikajúce, no vyhrať nemohli všetci. Víťazi dostali výherné poháre, vecné odmeny a diplomy.

Diplomy dostali všetci účastníci súťaže. Zo súťažných receptov vznikne receptár.

Celkovú atmosféru spríjemnili účinkujúci Spevácky súbor ľudových piesní Lipka z Tehly, Tanečný súbor Borianka z Borov, Santovskí seniori, Timea Kóšová z Pukanca, Detský folklórny súbor Tekovanček zo Starého Tekova, Lenka Berkešová a Pečenická dychovka. Taktiež nechýbali sprievodné podujatia, a to atrakcie pre deti, tvorivé dielne, ukážky remesiel a stánkový predaj. Nechýbala ani ochutnávka vín z tekovských a hontianskych viníc nášho regiónu.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny