Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Concours Mondial de Bruxelles 2013 v Bratislave - 20. ročník

Concours Mondial de Bruxelles 2013 v Bratislave - 20. ročník
Termín: 10.05.2013 - 12.05.2013
Téma: VINOBRANIE a VÍNO | CECHY, SPOLKY a ZDRUŽENIA
Miesto konania: Bratislava (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.concoursmondial.com
www.incheba.sk
www.youtube.com/watch?v=TR_zTKte8v4

Popis

CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES 2013

Bienvenue sur le site du Concours Mondial de Bruxelles

Le Monde du vin se donne rendez-vous depuis 20 ans au Concours Mondial de Bruxelles

Créé en 1994, le Concours Mondial de Bruxelles s’est érigé au rang de ‘championnat du monde’ de la dégustation. Ensemble, les plus de 8 300 vins et spiritueux du monde entier en compétition représentent plus de 500 millions de bouteilles commercialisées.

Composé uniquement de professionnels du vin, le jury du Concours Mondial de Bruxelles réunit la crème des experts internationaux. 40 nationalités sont représentées au sein du panel de dégustation, une diversité qui contribue au caractère unique de l’évènement. Au terme du Concours, seuls les vins et spiritueux ayant obtenu les meilleurs résultats peuvent prétendre aux prestigieuses médailles.

La 20ème édition du Concours Mondial de Bruxelles aura lieu les 10, 11 et 12 mai 2013 à Bratislava (Slovaquie). Il s’agit de la première incursion de la compétition dans l’Europe Centrale.

La clôture des inscriptions et de la réception des échantillons est maintenant prolongée jusqu’au vendredi 22 mars 2013

*************************************************************************************************************

CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES 2013

Keď pred 20 rokmi Louis Havaux zakladal súťaž Concours Mondial du Bruxelles iste netušil, že prerastie hranice Belgicka. Od roku 2006 sa totiž Concours Mondial du Bruxelles koná vždy v inom vinárskom štáte. Treba priznať, že to bol veľmi šikovný ťah a Concours Mondial du Bruxelles sa tak pomaly, ale iste prepracováva na najvýznamnejšiu európsku a tým aj svetovú súťaž.

Zloženie hodnotiacich komisií zodpovedá svetovému trendu, keď vína hodnotia komisie zložené z enológov a someliérov, ale predovšetkým novinárov a winewriterov. Dôraz na „novinárov“ je pochopiteľný. Zakladateľom súťaže je totiž novinár a exprezident F.I.J.E.V.(Medzinárodnej federácie novinárov píšucich o víne) Louis Havaux.

Týmto krokom si prezieravo zabezpečil publicitu po celom svete. Navyše tým, že Concours Mondial du Bruxelles umožňuje prezentáciu vždy inému vinárskemu regiónu, súťaž sa stála atraktívnou aj pre hodnotiteľov a zároveň tým získava podporu, ktorú by si každoročne žiadny vinársky región nemohol dovoliť.

V roku roku 2012 - 19. ročníka súťaže padla voľba na portugalský Guimarães, ležiaci neďaleko Porta. Organizátorom sa podarilo prelomiť rekord súťaže, keď zozbierali 8.397 vzoriek vín a destilátov z 52 krajín sveta. Najsilnejšie zastúpenie mali vína z Francúzska(2.541 vzoriek), nasledovali Španieli(1.549 vzoriek) a Taliani(993 vzoriek). Domáci Portugalci sa počtom vzoriek umiestnili na štvrtom mieste s 925 vzorkami. Zo Slovenska putovalo na súťaž približne 60 vzoriek.

Concours Mondial de Bruxelles 2013 v BRATISLAVE

Bratislava bude v dňoch 10., 11. a 12 mája 2013 hostiteľom jubilejného 20.ročníka prestížnej súťaže vinárov Concours Mondial de Bruxelles, ktorá je považovaná za jednu z najväčších podujatí medzinárodného vinárskeho kalendára. Bratislava sa stane po Lisabone, Mastrichte, Bordeaux, Valencii, Palerme, Luxemburgu a portugalskom Guinaraas svetovým mestom vína. Slovensko bude prvou krajinou východného bloku (uchádzali sa aj Česko a Maďarsko), v ktorej sa súťaž uskutoční sa bude môcť predstaviť aj kvalitnými vínami, vínnou kultúrou a vinárskymi destináciami.

Bude to 20. ročník Concours Mondial de Bruxelles súťaže vín usporiadanej na Slovensku, v krajine oslavujúcej 20. výročie vzniku samostatnosti. Jej začiatok bol v Bruseli v roku 1994, v Belgicku, ktoré prakticky ani nie je producentom vína. Po šiestom ročníku sa organizátori rozhodli z výstavy urobiť prezentáciu vín a vinohradníckych destinácii v Európe. Bola to dobrá myšlienka a voľba. Vysoké zastúpenie degustátorov vína z radov známych novinárov venujúcich sa vinárskej téme, vínnej kultúre je dobrý spôsob propagácie vína, krajín a krajov dorábajúcich víno.

Organizátori výstavy sa pripravujú na ochutnávku a hodnotenie viac ako 8 000 vzoriek vína z 50 krajín. Bude ich posudzovať 300 degustátorov z celého sveta. Z nich väčšina patrí medzi najznámejších svetových žurnalistov. Slovensko bude zastupovať 14 degustátorov a tu sú ich mená: Štefan Ailer, Rastislav Čistý, Edita Ďurčová, Peter Handzuš, Vladimír Hronský, Roman Janoušek, Jaroslava Kanuchová Pátková, Erik Klein, Vladimír Mrva, Róbert Müller, Andrej Ondrejmiška, Klaudia Tretinová, Ingrid Vajcziková a Tibor Vittek.

Riaditeľ CMB Thomas Costenoble pripomenul základné ciele výstavy: predstaviť víno krajiny a jeho identitu v celom svete, porovnať ho s okolitými vinárskymi krajinami, vytvoriť atraktívne portfólio vína, zabezpečiť jeho miesto v globálnom svete a vybrať atraktívne vína za primeranú cenu.

Súčasťou CMB bývajú fakultatívne výlety degustátorov do vinárstiev reprezentujúcich vystavujúcu krajinu. Poznaním kraja a jeho vínnej kultúry oboznamujú svojich čitateľov a šíria informácie o hostiteľskej krajine.

Účasť vinárov na svetových súťažiach a výstavách nie je lacná záležitosť. CMB v Bratislave ponúka možnosť využiť domáce prostredie a podporiť aj menších vinárov dorábajúcich vína z hrozna svojich vinohradov. Budú sa môcť predstaviť na súbežnej výstave slovenských vinárov, ktoré bude organizovať o.z. Víno zo Slovenska.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
AKTUALITA ! ! !

Concours Mondial Bruxelles 2013 zoznam degustátorov zo Slovenska

Concours Mondial Bruxelles 2013 v Bratislave. A máme vonku zoznam slovenských degustátorov

Najnovšie informácie ohľadom Concours Mondial Bruxelles 2013. Tento rok sa v máji, v Bratislave uskutoční jubilejný dvadsiaty ročník najprestížnejšej súťaže vín na svete Concours Mondial du Bruxelles.

Vyše 300 degustátorov z celého sveta sa zúčastní tejto putovnej súťaže. Z nich väčšina patrí medzi najznámejších svetových žurnalistov.

Slovensko bude zastupovať 14 degustátorov a tu sú ich mená:

Štefan Ailer, Rastislav Čistý, Edita Ďurčová, Peter Handzuš, Vladimír Hronský, Roman Janoušek, Jaroslava Kanuchová Pátková, Erik Klein, Vladimír Mrva, Róbert Müller, Andrej Ondrejmiška, Klaudia Tretinová, Ingrid Vajcziková a Tibor Vittek.

Concours Mondial de Bruxelles bola založená v roku 1994 Louisom Havauxom. Od roku 2006 sa vždy koná mimo Belgicka a putuje po európskych vinárskych mestách. Túto súťaž hostili mestá ako Lisabon, Maastricht, Bordeaux, Valencia alebo Luxemburg. Tento rok bude mať česť Bratislava.

Blahoželám tým, ktorých to čaká prvý krát na tejto súťaži.

Text Ing. Andrej Ondrejmiška, Machulince
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies