Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

DNI MESTA TREBIŠOV 2017

DNI MESTA TREBIŠOV 2017
Termín: 21.08.2017 - 27.08.2017
Téma: KULTÚRA | SLÁVNOSTI a FESTIVALY | DNI OBCE a MESTA | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: areál mestského parku a mesto Trebišov (SR - Košický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.trebisov.sk/pozvanky/20114
https://www.facebook.com/Dobré-správy-z-Trebišova-135328597026812/?hc_ref=ARTC8_DzWolpZZoEhZDs3ZZaoJwwiZ9hoaUf5sKpqtxOx90ZzSzI_8O8eubAm1UPRfc

Popis

Mesto Trebišov pripravuje, ako každý rok, kultúrno-spoločenské podujatie Dni mesta Trebišov. Mestské slávnosti začnú pondelok 21. augusta 2017 rôznymi sprievodnými podujatiami. Slávnosti DMTV sú vyvrcholením celého letného prázdninového obdobia.

Vyvrcholenie najväčšieho letného podujatia bude počas víkendu 26. a 27. augusta 2017, kedy je pre občanov Trebišova, ako i hostí z okolia, pripravený pestrý program priamo v areáli mestského parku.
Po dlhých rokoch sa objaví v obnovenom amfiteátri mestského parku stabilné sedenie, vďaka ktorému naši návštevníci získajú väčší komfort a pohodlie. Nový moderný tvar v týchto dňoch nadobúda aj pódium amfiteátra, a to realizovaním prestrešenia. Aj z tohto dôvodu veríme, že sa ním zvýši pohodlie domácich a hosťujúcich interpretov účinkujúcich nielen na nadchádzajúcich Dňoch mesta, ale aj ďalších podujatiach, ktoré mesto plánuje počas roka.

Účastníkom tohtoročných DMTV sa predstavia kolektívy, zaujímaví jednotlivci a známi speváci viacerých žánrov. V každom prípade môžem povedať, že na svoje si príde každá generácia. Návštevníci parku sa môžu tešiť na mnohé hudobné vystúpenia, atraktívny program, súťaže pre najmenších, divadielko pre deti, remeselnú činnosť, zábavné atrakcie, ale aj na kulinárske umenie súťažiacich vo varení najlepšieho guláša.

Dni mesta Trebišov nadviažu na dožinkovú slávnosť Chlebom a vínom, ktorá sa každoročne koná v období ukončenia leta, v čase Dní mesta Trebišov, v areáli Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína. Tento rok bude, rovnako ako v roku 2016, sobotňajší scenár (26.8.) venovaný znamenitému regionálnemu folklóru. Hlavný program začne sobotu 26.8. popoludní (14.00 h) prezentovaním ľudových zoskupení zo Zemplína. Na pódiu v obnovenom amfiteátri vystúpia: FSk Paričovčan, FSk Milhostovčan, FSk Furmaňe, FSk Žipovčan, ĽS Trebišovčan, Trebišovčan a deti, FS Ľeľija, ale aj jeden zo špičkových folklórnych súborov na Slovensku Vranovčan, ktorý podobne ako domáce kolektívy prinesie radosť všetkým priaznivcom ľudového umenia. Svojím humorom okorení program Peter Moskáľ s pankpopovým pódiovým prejavom.
Počas kvalitného víkendového programu budú môcť Trebišovčania a hostia mesta vidieť rôzne hudobné a divadelné vystúpenia, obdivovať stanovištia s remeselnou činnosťou, zastaviť sa pri stánkoch s občerstvením a cukrovinkami. Deti si môžu vychutnať o. i. jazdu na obľúbených kolotočoch.

Sobotňajší program plný folklóru a detských aktivít /areál mestského parku/
Návštevníci mestského parku neostanú ochudobnení ani o zážitky z historických pamätihodností mesta. Sobotu (26.8.) aj nedeľu (27.8.) do 21.00 hod mesto sprístupní Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho. V čase od 14.00 h – 18.00 h sa budú môcť záujemcovia člnkovať v rybníku pri mauzóleu a najmä deti môžu obidva dni jazdiť na poníkoch.
Možno návštevníkov obohatia alebo aj inšpirujú napr. jedlé a zdraviu veľmi prospešné exponáty na Výstave ovocia, zeleniny a kvetov, ktorá bude inštalovaná v budove Správy parku (bývalej športovej hale v mestskom parku) a slávnostne otvorená primátorom mesta sobotu 26.8. o 13.00 hod.
Sobotu sa deti vydajú na strastiplnú cestu hľadania pokladu Andrássyovcov v areáli parku, kde budú postupne, na základe svojej šikovnosti, získavať indície na to, aby ho aj skutočne našli. Navštívia kráľovstvo krivých zrkadiel, prejdú bludiskom, pokúsia sa chytiť zlatú rybku a budú sa musieť dohodnúť s Kocúrom v čižmách. Po zapojení sa do aktivít bude každé dieťa odmenené sladkosťou.
Galaprogram v nedeľu /areál mestského parku/
Od nedeľného rána (27.8.) bude areál parku rozvoniavať gastronomickou špecialitou. Prihlásené tímy budú súťažiť vo varení guláša. Aj v tomto roku začne súťaž o 9.00 h s podtitulom Memoriál Ľubomíra Koscelníka. Tri najúspešnejšie družstvá s najlepším gulášom, o ktorých rozhodne porota, získajú finančné odmeny.
Priamo v amfiteátri záujme milovníkov rýchlych „mašiniek“ prehliadka vystavených motocyklov členov OZ Motorkáre Trebišov a následná Moto-show, počas ktorej sa deti i dospelí budú môcť vyfotiť a zajazdiť si na motorkách.
V detskom svete je počas tohto dňa pripravených množstvo aktivít. Azda najlákavejšie bude dostať sa ku kľúčom od pevnosti hradu Parič. Kto ich neochvejne bude chcieť vlastniť, musí sa úspešne popasovať so 17-timi úlohami, ktorými si preverí fyzickú zdatnosť, pozornosť, bystrosť, logické uvažovanie, šikovnosť a vycibrí si aj svoj vnem.
Na ostrovčeku si deti môžu dať namaľovať tvár a premeniť sa tak na zaujímavé zvieratko alebo rozprávkovú postavu. Na zelenej lúke budú pre ne pripravené rôzne tvorivé dielne, z ktorých si odnesú domov vlastnoručne vytvorené dielko, zapojiť sa bude dať aj do workshopov.
Detská farma poteší domácimi zvieratkami, o ktorých sa deti môžu niečo aj dozvedieť. Na ostrovčeku odohrá Divadlo Portál divadelné predstavenie Martinko Klingáč.
Každoročný úspech na týchto slávnostiach žne Army zóna, v ktorej si účastníci podujatia prezrú i tentokrát zbrane, kolesovú techniku a uvidia dynamické ukážky techník sebaobrany. Prezentované budú i praktické činnosti profesionálnych vojakov, počas ktorých sa použije strelivo a imitačný materiál.
Bonusom pre detského diváka bude voľná vstupenka na filmové predstavenie The Boss Baby, ktoré mesto plánuje premietnuť v Kine Slávia (budova MsKS) nedeľu (27.8.) o 18.00 hod.

Hlavný pódiový program začne 14.30 h hodinovým vystúpením pre deti s názvom Lolo a Piškót, divákom v amfiteátri sa predstaví víťaz pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2016 Martin Brečko, folk-rocková kapela Janko Kulich a Kolegium, známa slovenská reggae-punková skupina Smola a Hrušky zo Spišskej Novej Vsi a priestor na odprezentovanie získajú aj 3 najúspešnejšie finalistky tohtoročného Zlatého hlasu Trebišov - Ráchel Zorvanová, Ema Kozáková a víťazka súťaže Radka Olahová.
Pomedzi vystúpenia hudobných interpretov Mesto ocení žiakov, mladých reprezentantov mesta, v individuálnych a kolektívnych súťažiach.
Galavečer vyvrcholí koncertom dvoch úspešných slovenských hudobníkov. Najskôr sa o príjemnú atmosféru a skvelú náladu postará textár, producent, no najmä spevák Adam Ďurica, ktorého najznámejšia pieseň „Neľutujem“ sa stala najhranejšou slovenskou skladbou roka 2015. To, že Adam Ďurica patrí medzi najúspešnejších spevákov na Slovensku, dokazuje aj zisk prestížneho ocenenia OTO v kategórii Spevák roka v rokoch 2015, 2016 aj 2017.
Mestským parkom v Trebišove sa bude niesť aj hlas výbornej speváčky a gitaristky z Prešova Katky Knechtovej, ktorá je víťazkou súťaže OTO v kategórii najlepšia speváčka za roky 2006, 2007 a svoje kvality potvrdila aj ako viacnásobná držiteľka ceny Aurel v kategórii najlepšia speváčka.

Mesto pripravilo i množstvo sprievodných podujatí v rámci Dni mesta Trebišov 2017, ktoré sa uskutočnia v priebehu celého týždňa od 21.8. do 27.8.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies