Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Festival Cigánsky Bašavel 2013 - 5. ročník

Festival Cigánsky Bašavel 2013 - 5. ročník
Termín: 29.08.2013
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Hrad Červený kameň - Častá (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.ciganskybasavel.sk

Popis

Festival Cigánsky Bašavel 2013 - 5. ročník

Festival Cigánsky Bašavel spojí rómsku aj nerómsku kultúru.

Festival Cigánsky Bašavel ponúka i tento rok priestor šikovným rezbárom, košikárom, umeleckým kováčom, ako aj chráneným dielňam, či občianskym združeniam a komunitným centrám predstaviť širokej verejnosti svoju prácu, aktivity a výrobky.

Vysoká návštevnosť festivalu je pre ne jedinečnou príležitosťou. Kapely sa môžu prihlásiť do konca februára, remeselníci, občianske združenia, chránené dielne a komunitné centrá do 31.3. 2013 na e-mailovej adrese: divemaky@divemaky.sk. Tu dostanú i podrobné informácie.

Občianske združenie Divé Maky hľadá rómskych umelcov a remeselníkov, ktorí chcú odprezentovať svoje umenie na Cigánskom Bašaveli 2013!
Zažite s nami jedinečnú energiu festivalu.
Medzinárodný multižánrový festival vznikol v roku 2009 na základe myšlienky vytvoriť pódium pre rómskych umelcov, ktorí by inak nemali šancu vystupovať. Zároveň dáva priestor talentovaným rómskym deťom zapojeným v štipendijnom programe občianskeho združenia Divé Maky, ukázať divákom dosiahnuté pokroky. Pre ne je aj určený výťažok zo vstupného.

Minulý rok navštívilo festival vyše 4 000 návštevníkov z rôznych krajín! Mali možnosť vidieť pestrosť rómskej kultúry, ktorú v reálnom živote môžu zachytiť len zriedka. Začínajúce kapely, ale aj tie, ktoré sú úspešné za hranicami Slovenska, performeri, tanečníci, či divadelníci priniesli na hrad Červený kameň jedinečnú atmosféru radosti a porozumenia.

Sprievodné aktivity

DIVADLO
DIVADLO DIVÉ MAKY pod vedením Nadi Uherovej a Ferka Balogha vám predstavia úplne nové predstavenie s názvom „KTO SOM?“. Talentovaní divadelníci pobavia malých aj veľkých návštevníkov festivalu.

KUCHÁRSKA ŠOU
Ak vás už omrzeli typické jedlá dostupné v našich reštauráciach a chcete sa naučiť nové recepty, príďte sa pozrieť na kuchársku šou. Aj tento rok si môžete vychutnať jedinečnú prípravu rómskych jedál spojenú s ochutnávkou.

DETSKÝ KÚTIK
Na Bašaveli máme pripravené aj rôzne športové a zábavné aktivity pre najmenších. Deti si môžu napríklad zasúťažiť v pretekoch na chodúľoch, skákaní vo vreci či vyskúšať jedinečný ručne vyrobený drevený kolotoč na ručný pohon ktorý si pamätajú ešte naši prastarí rodičia.

PREHLIADKA RÓMSKYCH REMESIEL
Aj tento rok môžete obdivovať šikovné ruky tradičných rómskych umelcov a remeselníkov a zakúpiť si ich výrobky priamo na festivale. Čakajú na vás korytári, kováči, zvonkári, keramikári a po prvýkrát si môžete kúpiť niečo pekné aj v Etno shope.

EXHIBÍCIA BOJOVÝCH UMENÍ
Vedeli ste, že Rómovia majú okrem umeleckého nadania aj športový talent? Ukážky judo a take wondo vám predvedú úspešní športovci z Divých makov spolu s pozvanými hosťami.

CHARITATÍVNY SHOP DIVÝCH MAKOV
Festival má charitatívnu podstatu a podporiť talentované rómske deti môžete aj kúpou hand-made výrobkov a predmetov v charitatívnom obchodíku Divých makov. Najväčším hitom sezóny sú divé maky, ktorými sa môžete vyzdobiť alebo červené náramky proti urieknutiu, ktoré vás zase ochránia a deťom pomôžu zrealizovať ich sny.

CIGÁNSKA REŠTAURÁCIA
Aj tento rok sa môžete občerstviť v našej Cigánskej reštaurácii, kde môžete ochutnať špeciality rómskej kuchyne. Aby vám lepšie trávilo, do uška vám bude celý deň hrať rómska kapela Lazarovci.

ČAJOVŇA
K Cigánskemu bašavelu neodmysliteľne patrí aj kočovná čajovňa, kde si môžete príjemne oddýchnuť pri šálke čaju a ochutnať aj skvelé dobroty.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies