Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Bratislava pre všetkých 2013 - X . ročník

Bratislava pre všetkých 2013 - X . ročník
Termín: 18.04.2013 - 21.04.2013
Téma: DNI OBCE a MESTA
Miesto konania: Bratislava (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.bratislava.sk
kalendarakcii.bratislava.sk/vismo/akce.asp?id_org=700021&id=10315

Popis

Bratislava pre všetkých 2013

... dni otvorených dverí samosprávy
...desať rokov to najlepšie z mesta

Aj tento rok Vás pozývame na víkend otvorených dverí samosprávy hlavného mesta. Mnohé bratislavské organizácie si pripravili pestrý a bohatý program. Nenechajte si ujsť X. ročník tejto obľúbenej udalosti.

"Milí priatelia Bratislavy,

máme tu opäť významný deň, keď si pripomíname historické výsady nášho mesta – pridelenie mestských práv. V minulosti k nim patrili oslavy, ale aj neformálne stretnutia zástupcov radnice s obyvateľmi kráľovského mesta. Bratislavská samospráva pred desiatimi rokmi sviatok obnovila – nadviazala na tradíciu osláv a otvorila dvere svojim obyvateľom. Z podujatia Bratislavy pre všetkých sa stali dni radosti a vzájomného spoznávania mesta a jej obyvateľov, ale i dni spoznávania mestských inštitúcií. Sú to chvíle, keď prenikáme do histórie starých súvislostí, priestorov a predmetov Bratislavy. Zároveň je to čas na poznanie novej kreativity bratislavských organizácií a noviniek mesta.
Mestský sviatok - podujatie Dni otvorených dverí v roku 2013 dovŕši desať rokov. Som rád, že práve 10. výročie dní samosprávy zastihnú Bratislavu s príchuťou oslávenkyne. Naša jubilantka Bratislava existuje už dvadsať rokov v pozícii hlavného mesta. Udalosti, život a atmosféru hlavného mesta v období jej mladosti, ale i dozrievania zviditeľníme výstavami a diskusiami najmä v Múzeu mesta Bratislavy a v priestoroch mestskej galérie. Načrieme aj do staršej histórie a zájdeme ešte k jednému jubileu. Pripomenieme si prvú korunováciu v našom meste a zlatý vek Bratislavy v minulosti. Toto sú len fragmenty bohatého programu Bratislavy pre všetkých. Mesto otvorí svoje brány naozaj pre všetky generácie obyvateľov a jej návštevníkov.
Verím, že jubilejné desiate výročie podujatia prinesie dobrú zábavu a príjemné poznávanie nášho mesta. Srdečne vás pozývam okúsiť a vychutnať si to, čo pre vás Bratislava pripravila."

Milan Ftáčnik
primátor Bratislavy

Program:
http://kalendarakcii.bratislava.sk/vismo/akce.asp?id_org=700021&id=10315

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies