Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Rusínsky festival 2013

Rusínsky festival 2013
Termín: 20.05.2013 - 26.05.2013
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Svidník (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.svidnik.sk
rusinskyfestival.sk/program

Popis

Rusínsky festival 2013

Podujatie pripravené Rusínmi pre všetkých, sa bude konať vo Svidníku v dňoch od 20. do 26. mája 2013. Festival prináša prepracovaný program, v ktorom vystúpia hudobné skupiny, tanečné a divadelné súbory. Súčasťou týždeň trvajúceho podujatia budú výstavy umeleckých diel, premietanie filmov a besedy. Festival ako celok je výsledkom snahy o priblíženie sa divákovi každej vekovej kategórie. Rusínsky festival chce byť tým podujatím, ktoré naplní dlhoročnú túžbu a úsilie Rusínov na Slovensku samostatne sa prezentovať na celoštátnej úrovni, obohacujúc svojho návštevníka nielen o zvyky, kultúru a jazyk Rusínov.

Za festivalom je snaha ukázať Rusínov, akí skutočne sú. Ako národ pripravený zdieľať svoje kultúrne bohatstvo a zároveň národ otvorený príležitosti poučiť sa z tradícií, skúseností a smerovania národov a kultúr iných. Aj preto je hlavným odkazom vzájomná tolerancia a rešpekt, spolupráca a inšpirácia medzi Rusínmi a ďalšími etnikami premietnutá na pozadie úsilia o udržanie si svojich unikátnych tradícií a kultúry.

Na Rusínskom festivale vo Svidníku vystúpi ľudový umelecký súbor Lúčnica po dlhých rokoch, odkedy naposledy na pôde mesta predviedol svoje čaro. Tento popredný reprezentant slovenského folklóru sa na svidníckom amfiteátri predstaví s premiérovým programom Obrazy z minulosti. Tento program je umeleckým scénickým obrazom čerpajúcim z roľníckych, pastierskych a spoločenských tradícií slovenskej ľudovej slovesnosti.

Sme nesmierne nadšení, že Vám môžeme predstaviť nový Rusínsky festival, ktorý sa bude konať v dňoch 20.—26. mája vo Svidníku. Je sa na čo tešiť – máme pre Vás pripravený program od pondelka do nedele.

Cez týždeň budete môcť navštíviť rôzne výstavy, divadlá, besedy o rusínskej kultúre, či zúčastniť sa premietania filmov. Víkend pre nás začína už v piatok večer vystúpením tradičných i rock’n’rollových formácií na rusínskom amfiteátri. Sobota a nedeľa bude patriť folklóru – súborom, tanečným skupinám, speváckym zborom aj sólistom. Môžete sa tešiť na Lúčnicu, tanečnú skupinu Partia, PUĽS, FS ŠARIŠAN, svidnícky Folklórny súbor MAKOVICA a mnoho ďalších jedinečných umelcov a zoskupení.

Copyright © 2011 – 2023 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies