Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

1st Slovak Folklore Festival Chicago 2010

1st Slovak Folklore Festival Chicago 2010
Termín: 11.09.2010
Téma: PODUJATIA NAŠICH KRAJANOV
Miesto konania: CHICAGO - USA (Zahraničie - Európa/Svet)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.slovakchicago.com

Popis

V Banquet Hall of Sheet Metal Workers International Association, 4550 Roosevelt Road, Hillside, IL 60162 sa uskutoční 1st Slovak Folklore Festival Chicago 2010, Slovak USA Presents.
Program:
Veselica & Veselicka
Pajtasi Music Group
Limbora Slovak Dancers
Omladina Czech Dancers
Siumni Polish Dancers
Fujara Player From Slovakia
Miss CZ-SK Canada 2010
Moderator Markuss from Slovakia
Slovak Cooking Lesson by
Food and Drinks Available

After the Program Music
by Pajtasi till 1am

Udržiavanie tradičnej ľudovej kultúry ďaleko od našej rodnej krajiny je oveľa náročnejšie ako na Slovensku a preto sme sa rozhodli podporiť všetkých, ktorí sa tejto činnosti tu v USA venujú a dať im možnosť prezentovať svoje umenie na 1. Slovenskom folklórnom festivale pred svojimi krajanmi ale aj inými návštevníkmi nášho festivalu v Chicagu.
Naším cieľom je pokračovať v tejto tradícii a pripraviť každý rok priestor pre prezentáciu tradičnej slovenskej ľudovej kultúry.

Na festivale vystúpia folklórne súbory Limbora z New Yorku, folklórny súbor Veselica a detský súbor Veselička zo Chicaga, hosťami programu budú folklórne súbory Siumni, ktorý predviedie Goralské tance, tanečný súbor Omladina z Moravy, a folklórny súbor Balkanske Igrie, ktorý ukáže folklór z krajín Balkánu a východnej Európy. Slovenské pastierske hudobné nástroje ako fujara, gajdy, a rôzne druhy píšťal predstaví výrobca tradičných pastierskych nástrojov, multiinštrumentalista Drahoš Daloš, ktorý toto podujatie zároveň aj bude režírovať. Programom bude sprevádzať slovenský moderátor Marek Adamec. Po festivale bude ľudová veselica, kde do tanca bude na slovenskú ľudovú nôtu hrať cimbalovka PAJTÁŠI z New Yorku.

Návštevníci festivalu majú možnosť ochutnať tradičné slovenské jedlá ako halušky s bryndzou a dokonca sa môžu zoznámiť sa s ich prípravou. Počas festivalu bude prebiehať zápis detí do slovenskej školy a lekcie hry na fujaru. Na záver festivalu si všetci účinkujúci ale aj návštevníci festivalu môžu zaspievať známu slovenskú ľudovú pieseň “Oči, oči”.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies