Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Ondrejský jarmok Komárno 2018

Ondrejský jarmok Komárno 2018
Termín: 16.11.2018 - 18.11.2018
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | VARENIE a PEČENIE DOBRôT | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Komárno, (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.komarno.sk/jarmok

Popis

Ondrejský jarmok Komárno 2018

V dňoch 16.-.18.11.2018, Komárno, Hradná ul. pri pevnosti

Každý jarmok má svoje čaro. K Ondrejskému jarmoku neodmysliteľne patrí vôňa vareného vína, medoviny, čerstvo pečenej klobásy či pečienky a samozrejme rôznorodý jarmočný tovar.

Okrem jarmočných predajcov v uličke remeselníkov nájdete tradičných remeselníkov, ktorí budú ponúkať svoje vlastné výrobky prípadne Vám predvedú svoju zručnosť. Ondrejský jarmok sa uskutoční v termíne 16. – 18. novembra 2018. Mesto Komárno srdečne očakáva predajcov aj návštevníkov tohto podujatia.

História klobásového festivalu sa viaže k roku 2012, keď sa členovia vedenia nášho mesta inšpirovali novozámockou Súťažou v Pripravovaní klobásy a rozhodli sa zorganizovať podobnú udalosť, ktorá sa koná už tradične počas Ondrejského jarmoku.
„Na súťaž v plnení klobásy prichádzajú každoročne nové tímy, no nájdu sa aj také, ktoré sa na festivale zúčastňujú každým rokom. Jeden z takýchto tímov k nám prichádza z maďarského mesta Gyula, aby nám z prvej ruky odovzdal duchovno nimi vyrobenej klobásy, ktorá je považovaná za hungarikum. Našim cieľom je prilákať do Komárna aj tímy z väčších vzdialeností a tým spraviť túto súťaž ešte zaujímavejšou. V záujme tohto sme tento rok pripravili jednu výhodu a tou je, že skupinám, ktoré k nám prídu z diaľky viac ako 50 km, odpustíme polovicu prihlasovacieho poplatku“.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny