Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Račianske hody

Račianske hody
Termín: 04.05.2013 - 05.05.2013
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY
Miesto konania: Bratislava - Rača (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.raca.sk

Popis

Račianske hody budú 4. a 5. mája

Hodové slávnosti sa v Rači konajú tradične pri príležitosti zasvätenia farského kostola jeho patrónom svätému Filipovi a Jakubovi. Tento rok sa uskutočnia 4. a 5. mája. Počas nich sa môžete pokúsiť tromfnúť gazdinku, ktorá vlani upiekla najlepší hodový koláč, navštíviť Račiansky chotár, alebo dajte hodový budíček nášmu richtárovi.

Slávnostné otvorenie hodov je plánované na sobotu o 14.00 pred Nemeckým kultúrnym domom. Slávnostná hodová svätá omša sa začne vo farskom kostole na Alstrovej ulici v nedeľu o 10.30 hod.

Trasa stánkov s jedlom, pitím a rôznymi výrobkami sa bude vinúť od Námestia A. Hlinku po uliciach Alstrova, Barónka a Knižkova dolina.

Račiansky chotár

Stánok mestskej časti "Račiansky chotár" bude opäť umiestnený na Jurkovičovej ulici, kde si pri dobrej hudbe môžete zamaškrtiť a posedieť pri kvalitnom víne od račianskych vinohradníkov a vinárov Miloša Máťuša, Dušana Žitného, Ruda Rakytu, Ivana Holíka, Jozefa Štibrányho či Juraja Vladára.

Aj tento rok je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program. Deti sa isto potešia kolotočom a atrakciám, ktoré budú umiestnené na Námestí A. Hlinku a aj v Knižkovej doline.

Sprievodnými podujatiami budú tradične výstava paličkovanej čipky, otvorená bude Račianska izba a veríme, že aj pamätná miestnosť vyslúžilých vojakov M. R. Štefánika. V bývalej lisovni vinárskych závodov organizátori plánujú výstavu tvorby miestnych umelcov. Zatancujte si na ľudovej veselici v sále NKD v sobotu od 20.00 hod., vstupné budú 2.- eurá.


A opäť je tu

"Súťaž o najlepší hodový koláč"

Gazdinky, zmerajte si šikovnosť a zabojujte opäť o Rád račianskej varešky za najlepší hodový koláč.

Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny