Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Farm Fest Poprad 2018 - Popradský farmársky festival

Farm Fest Poprad 2018 - Popradský farmársky festival
Termín: 15.06.2018 - 17.06.2018
Téma: VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Poprad - Spišská Sobota (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: festival.slowfoodtatry.sk
www.slowfoodtatry.sk

Popis

Farm Fest Poprad 2018 - Popradský Farmársky Festival

JÚN 15. Pi 12:00

JÚN 16. So 10:00

JÚN 17. Ne 11:00

Popradský Farmársky Festival vznikol na základe dlhodobej spolupráce miestnych producentov potravín, lokálnych reštaurácii a neziskovej organizácie Slow Food Tatry.

Našim spoločným cieľom je propagovať a podporovať produkciu a spotrebu lokálnych, remeselných - Dobrých, Čistých a Férových potravín, vytvárať nové partnerstvá medzi producentami, koproducentami - spotrebiteľmi.

Prečo je farmársky trh v SPIŠSKEJ SOBOTE ? Už v roku 1567 získalo mesto jarmočné právo a tak bol v Spišskej Sobote v sobotu TRH !!! Spišská Sobota bola pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najstaršia písomná zmienka turistického skvostu Spiša sa nachádza z roku 1256. Mestečko vzniklo na území slovanskej trhovej osady a na križovatke obchodných ciest. V dejinách najvýznamnejšie z hornospišských miest, v Uhorsku okresné mesto Spišskej stolice. Bola centrom cechov (obuvnícky, čižmársky, krajčírsky, kožušnícky a gombičkársky), obchodu aj kultúrneho života.

Vďaka svojej výhodnej polohe sa vyvinula na trhové mesto (odtiaľ aj názov) a po príchode nemeckých kolonistov odvážne konkurovala takým centrám Spiša akými vtedy boli Levoča a Kežmarok.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies