Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Stretnutie s Polenom - 25.výročie

Stretnutie s Polenom - 25.výročie
Termín: 24.05.2013
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Bratislava - Petržalka (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.kzp.sk
poleno.org
www.youtube.com/watch?v=Ula9u-adlT0

Popis

Stretnutie s Polenom

Dom kultúry Zrkadlový háj, dňa 24.5.2013 o 19:00 hodine.

Vtipné repliky, humorne ladené texty ľudových piesní, občas paródia na známe tanečné motívy v ľudových tancoch sú poznávacím znamením tohto folklórneho súboru už 25 rokov.

Toto netradičné a originálne spracovanie je zárukou, že aj vy sa budete na ich vystúpeniach zabávať od začiatku do konca. Počet polienok v súbore je približne 20 pričom ich vek je od 15 do 35 rokov.
Vstupné:10 € EUR

História súboru

Už je to 25 rokov odkedy vedúca súboru Viera Eliašová premenila svojich žiakov na prvé polienka a vznikol tak folklórny súbor Polienko. Zákonité dorastanie polienok však spôsobilo neskoršiu zmenu názvu súboru na dnešný folklórny súbor Poleno.

Pod starostlivým dohľadom vedúcej sa deti - polienka, začali zoznamovať so svetom ľudového tanca a spevu. Od začiatku bolo zámerom Viery Eliašovej odlíšiť jej folklórny súbor od ostatných a preto nespracovala ľudový tanec do tradičnej javiskovej podoby, ale okorenila ho vtipom, ktorý doteraz slávi úspech u divákov. Na vtipných textoch sa nemalou mierou podielal člen súboru Zdeno Jašek a o gagy v choreografiách sa postaralo veľa súborových „srandistov“.

Za existenciu folklórneho súboru polienka a polená tancovali v dvoch celovečerných tanečných komédiách Batoh a Ženiť sa je ľudské.
V dvoch celovečerných programových skladbách Západná a Polenenie zas mohli tanečníci predviesť to najlepšie zo širokého repertoáru súboru.

Okrem humorne ladených tancov má folklórny súbor Poleno aj tance tradičné (čardáš, krúcená či karičky zo Zemplína a Šariša, tance z Liptova, Podpoľania alebo Horehronia), s ktorými reprezentuje slovenské ľudové umenie v zahraničí.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies