Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Medzinárodný deň detí Sydney

Medzinárodný deň detí Sydney
Termín: 01.06.2013
Téma: PODUJATIA NAŠICH KRAJANOV
Miesto konania: Sydney, Nový Južný Wales, Austrália, (Zahraničie - Európa/Svet)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: kukabura.org.au

Popis

Medzinarodny Den Deti
oslavuje
Czech and Slovak School of Sydney a
Kukabura

Kde : Green Square, 237 Botany Rd, Waterloo

Kedy : 1.06.2013 o 10:00 am

Medzinárodný den detí
je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný den detí sa zvycajne (ale nie všade) oslavuje každorocne 1. júna. Na Slovensku a v Sydney v Czech and Slovak School of Sydney spolu s Slovak folklore ensemble Kukaburou.

Myšlienka Medzinárodného dna detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, v Švajciarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete.

Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto den, s cielom urobit detom radost a zároven poukázat na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, preco práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najoblúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

V tento den je v Austrálii zvykom, že sa na školách neskúša!Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies