Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Jeseň sa v Kaštieli Čičmany ponesie v znamení folklóru 2018

Jeseň sa v Kaštieli Čičmany ponesie v znamení folklóru 2018
Termín: 01.09.2018 - 07.10.2018
Téma: KULTÚRA | ĽUDOVÉ ZVYKY a TRADÍCIE
Miesto konania: Čičmany (SR - Žilinský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.kastielcicmany.sk

Popis

Kto má rád slovenský folklór a ľudové tradície, ten nemôže vynechať niektoré z podujatí, ktoré sa budú konať na jeseň v rázovitej obci Čičmany, známej maľovanými zrubovými drevenicami.

Milovníci folklóru sa stretnú v tunajšom vynovenom barokovo – klasicistickom Kaštieli Čičmany, kde je dnes penzión s reštauráciou.

V sobotu 1. septembra sa uskutoční Stretnutie folklórnych súborov z okolia Čičmian,

v nedeľu 30. septembra tu bude Celoslovenské stretnutie fujaristov

v nedeľu 7. októbra 2018 Škola plieskania bičom.

Hovorí riaditeľka Kaštieľa Čičmany Ing. Berta Piešová: "Najvýznamnejším z týchto podujatí je Celoslovenské stretnutie fujaristov, v rámci ktorého na nádvorí Kaštieľa Čičmany očakávame vyše 60 fujaristov a stovky návštevníkov. Sme radi že národná identita a kultúrne tradície nie sú našim ľuďom ľahostajné. Práve Čičmany, ktoré sú pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry, sú dôstojným miestom pre sviatok fujaristov. Vďaka zápisu do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO je dnes fujara známa aj vo svete. Pozývame všetkých milovníkov folklóru, ale aj ľudových zvykov a architektúry, aby navštívili Čičmany a vychutnali si krásu ľudovej tvorby. A to nielen počas avizovaných kultúrnych podujatí, ale počas celého roka."

Dodáva, že k dispozícii je im Kaštieľ Čičmany, čo je dnes penzión s reštauračnými službami a hostincom. Ponúka ubytovanie pre 27 osôb v deviatich komfortne zariadených dvojlôžkových izbách s možnosťou jednej až dvoch prísteliek. Vo vynovených priestoroch kaštieľa nájdete na stenách originálnu výzdobu s čičmianskymi motívmi. Pôvodne zemepanský kaštieľ bol postavený koncom 18. storočia a v roku 2015 prešiel kompletnou rekonštrukciou. Posledným vlastníkom bol gróf Leopold Berchtold, minister zahraničia Rakúsko-Uhorska. Kaštieľ je ideálny nielen ako základňa pre turistiku, ale aj na konanie firemných eventov, teambildingov, menších kongresov a firemných večerí.

Reštaurácia kaštieľa reprezentuje domácu kuchyňu. Pochutnáte si tu na marinovaných plátkoch z diviny, grilovanom zubáčovi, pečených rebrách a kolenách, kačici, haluškách i pirohoch, grilovanom oštiepku, štrúdli i palacinkách. Čapujú Gambrinus, PilsnerUrquell a kofolu. Poteší vonkajšie sedenie a veľká oplotená záhrada, kde môžu bezpečne šantiť deti. V nej je aj miniatúrny čičmiansky domček, v ktorom sú hračky, tabuľa a krieda pre deti.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies