Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

11. Ompitálsky jarmok 2018 Doľany PODUJATIE SA NEUSKUTOČNÍ

11. Ompitálsky jarmok 2018 Doľany PODUJATIE SA NEUSKUTOČNÍ
Termín: 08.12.2018
Téma: JARMOKY , TRHY a HODY
Miesto konania: Doľany (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: sites.google.com/site/ozspolokdolany

Popis

11. Ompitálsky jarmok Doľany 2018

Jarmok sa koná v Mikulášskej a predvianočnej atmosfére v obci Doľany okres Pezinok v Dome kultúry Juraja Fándlyho.
V obci sa nachádza pomník, rodný dom a hrob rodáka, národného buditeľa Juraja Fándlyho, po ktorom je pomenovaný Dom kultúry v Doľanoch.

Ponuka tovaru je pestrá, budú tu výrobky z dreva, pletené a háčkované čiapky, obrusy, hračky, ručne vyrábané šperky, keramika, textilné dekorácie, dekupáž, maľované šatky, tričká, med, koláčiky a rôzne milé drobnosti.

Dňa 8.12.2018 o 15,00 hod. príde Mikuláš aj s darčekmi pre deti.

O občerstvenie je tiež postarané. Členky spolku pre vás pripravia domáce koláčiky, na ktorých si môžete pochutnať spolu s už tradičným gulášom, lokšami a vínkom. Nebude chýbať ani punč.

Info pre predajcov:
Poplatok za stôl, ktorý máme k dispozícii s rozmerom 1m x 1m, sú 2,- EUR. K dispozícii je 21 stolov (po 7 na každej strane v prístavbe) a 10 historických stánkov v sále (5 po každej strane), ku ktorým môžeme dať jeden alebo dva stoly (stôl pridaný k historickému stánku sa už nespoplatňuje). Za objednanie si historického stánka sa platí 5,00 EUR. Vlastné stánky sa, vzhľadom na to, že jarmok sa koná vo vnútri a priestor je obmedzený, nemôžu používať.
Tovar si treba prísť rozložiť najneskôr hodinu pred otvorením jarmoku.

Doľany - Ompitál ???
Doľany historicky slov. Hompitál aj Ompitál. Známe pútnické miesto, bývalý Ompitál; niektorí i doposiaľ hovoria, že po šenk sú Doľany, od šenku hore Ompitál. Na kopci nad dedinou je kalvária, ktorá sa končí na vrchole pri barokovej Kaplnke sv. Šebestiána. Pár metrov pod kaplnkou sa nachádza gotická Kaplnka sv. Leonarda z prelomu 14. storočia a 15. storočia, ktorá prechádza do prírodnej jaskyne.

Copyright © 2011 – 2019 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny