Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Deň remesiel v skanzene Humenne 2018 - 2. ročník

Deň remesiel v skanzene Humenne 2018 - 2. ročník
Termín: 03.10.2018
Téma: KULTÚRA
Miesto konania: Humenne (SR - Prešovský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.muzeum.sk

Popis

Deň remesiel v skanzene Humenne 2018

Dňa 3.10.2018 o 9:00 - 14:00 hod.
Vihorlatské múzeum v Humennom

Zo stodoly do vyhne, s drevom i cvernami... a za humnami so zbojníkmi z Vlčích hôr

Vihorlatské múzeum v Humennom pozýva žiakov všetkých typov škôl dňa 3. októbra 2018 v čase od 9.00 do 14.00 hodiny do areálu Expozície ľudovej architektúry a bývania (skanzenu) Vihorlatského múzea v Humennom na celodenné zážitkové podujatie pod názvom Deň remesiel v skanzene.

Druhý ročník zážitkového spoznávania regionálnej histórie a tradičných remesiel ponúka žiakom predškolských zariadení, základných a stredných škôl zábavno-poučné predpoludnie v areáli skanzenu s ukážkami pôvodných remeselných nástrojov a tradičných výrobkov i možnosť vyskúšať si vlastné remeselné zručnosti. Súčasťou Dňa tradičných remesiel v skanzene bude historický exkurz do obdobia zrodu zbojníctva v horských dedinách horného Zemplína niekdajších Vlčích hôr.

Našim cieľom je zoznámiť školskú mládež so zaujímavou históriou regiónu a jeho tradičnými remeslami, ako významnej súčasti kultúrneho dedičstva, povzbudiť úctu k ľudskej tvorivej činnosti, podporiť zručnosti a podnietiť záujem mladých ľudí o možnosti rozvoja svojho regiónu.

Celodenné zážitkové podujatie s edukačnými aktivitami v skanzene je koncipované ako objavná cesta do minulosti sviatočných i každodenných dní našich predkov, na ktorej spoločne budeme objavovať inšpiratívne vízie pre budúcnosť. Podujatie svojim zameraním odkazuje na podporu spoznávania a ochrany kultúrneho dedičstva v rámci prezentačných akcií Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies