Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Dni zelá 2018 Stupava - 22. ročník

Dni zelá 2018 Stupava - 22. ročník
Termín: 05.10.2018 - 06.10.2018
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | VARENIE a PEČENIE DOBRôT
Miesto konania: Stupava (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.mkic.sk
www.stupava.sk/evt_file.php?file=2804&original=LINE-UP-2018.pdf
www.stupava.sk/evt_file.php?file=2805&original=mapa-podajatia.pdf

Popis

Dni zelá 2018 Stupava

Prvý októbrový víkend v roku patrí kapuste (po záhorácky zelé). Festival Dni zelá, sa snaží zachovávať tradície pestovania a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou. Od kapusty, cez tradičný remeselný jarmok, až po hudobné lahôdky k nám festival každoročne priláka tisícky návštevníkov. V roku 2018 budú Dni zelá sláviť 22. ročník.

Dni zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení a kultúrnych pamiatok. V neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít.

Každoročnou súčasťou bohatého programu je trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava Úroda. Atraktívna je aj tradičná zóna vo varení kapustnice „My varíme ze zelá“. Kultúrny program je zameraný pre širokú verejnosť, ponúka množstvo súťaží, atrakcií, gastronomických variácií regionálnych jedál a živých koncertov.

Sprievodné podujatia – prehliadka farského kostola a oratória, výstava súčasnej keramikárskej tvorby na Dolnom Záhorí a výstava ručných prác, potešia všetky vekové kategórie návštevníkov.

Program končí v nedeľu ohňostrojom.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies