Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

XXIV. Dni mesta Hnúšťa 2019 a tradičný jarmok

XXIV. Dni mesta Hnúšťa 2019 a tradičný jarmok
Termín: 31.05.2019 - 02.06.2019
Téma: JARMOKY, TRHY a HODY | DNI OBCE a MESTA
Miesto konania: Hnúšťa (SR - Banskobystrický kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.malohont.skk
mesto.hnusta.sk

Popis

XXIV. Dni mesta Hnúšťa 2019 a tradičný jarmok

Pripravuje sa tiež tradičný jarmok, súťaže, slávnostné zasadnutie zastupiteľstva a veľa ďalších aktivít.

V piatok Dni mesta odštartujú literárnou súťažou Hrebendova kapsa, výtvarnou súťažou detí i výstavou k jubileu 15 rokov vydávania miestnych novín.

Slávnostný program odštartuje o 18:30 literárno – dramatickým pásmom zo života J.F.Rimavského, najvýznamnejšieho miestneho rodáka. Dni mesta sa v Hnúšti konajú práve pri príležitosti výročí jeho narodenia. Program prevedie divákov najvýznamnejšími etapami Francisciho života, nebude chýbať spev, ľudová hudba, či úryvky z básní pekného Janka, ako Francisciho nazývali. V rámci programu mesto ocení tri osobnosti a jeden kolektív.

Počas celého popoludnia bude v piatok prebiehať aj remeselný jarmok, na ktorom si ľudia môžu kúpiť regionálne výrobky i pochutiny, napríklad slávne Muránske buchty. Podujatím bude sprevádzať ľudová hudba Davida Oláha.

V sobotu sú na programe športové turnaje – florbalový a futbalový, v centre mesta bude prebiehať jarmok. Deti z celého mesta sa tešia na Hnúšťankovo – akciu v mestskom parku, ktorá je venovaná práve deťom. Podvečerné koncerty sú ušité na mieru všetkým vekovým kategóriám. Predkapelou sú umelci z kapely Janko Kulich Kolegium, headlinerom večera kapela HEX s hitmi ako Keď sme sami, Nikdy nebolo lepšie, ale aj aktuálne známou piesňou ku seriálu Oteckovia. Koncertný večer uzavrie česká formácia Lucie revival s najväčšími hitmi kapely Lucie. Všetky koncerty na amfiteátri sú zdarma.

Nedeľa v Hnúšti patrí rodinným výletom parným vláčikom na Salaš Zbojská.

Copyright © 2011 – 2024 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny | Nastavenia cookies