Folklorfest.sk : podujatia na voľný čas
Tipy na víkend

Modranský piknik 2019

Modranský piknik 2019
Termín: 11.05.2019
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY
Miesto konania: Modra (SR - Bratislavský kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.modra
www.kcmodra.sk

Popis

Modranský piknik 2019

Usporiadateľ: Kultúrne centrum Modra a Mesto Modra

Sobota 11. mája 2019 o 13:00 – 21:00 hod.

Pozývame vás na dobovo ladený MODRANSKÝ PIKNIK a otvorenie turistickej sezóny v Modre - Harmónii.

V noblesnom štýle, na voňavej lúke, v lone harmonickej prírody sa môžete nechať vtiahnuť do nálady slávneho letoviska Harmónia.

Swingové melódie zvádzajúce k tancu a krása časov minulých, nás opäť prenesú do obdobia začiatkov 20. storočia, na lúke Otčenáška v Modre – Harmónii.

Turistickú sezónu v Modre, znova po roku, otvorí Modranský piknik, ktorý sa uskutoční v Harmónii. Neváhajte a „vyvetrajte“ nedeľné šaty, piknikové koše, deky a slnečníky. Piknik vracia návštevníkov v čase a približuje im slávnu históriu letoviska zo začiatku 20. storočia, kedy zažívala Harmónia najväčší rozkvet.

Luxusné vily alpského štýlu, zábava, tančiarne, prírodné zákutia a zdraviu prospešný vzduch, to všetko lákalo výletníkov v minulosti a láka i dnes. Ponúkame Vám zaujímavý dobovo ladený program, ktorý si môžete vychutnať na piknikovej deke či pohodlných ležadlách počas príjemného slnečného kúpeľa.

V noblesnom štýle, na voňavej lúke, v lone harmonickej prírody sa môžete nechať vtiahnuť do nálady slávneho letoviska Harmónia.

Swingové melódie zvádzajúce k tancu a krása časov minulých, nás opäť prenesú do obdobia začiatkov 20. storočia, na lúke Otčenáška v Modre – Harmónii.

Pozývame vás na dobovo ladený MODRANSKÝ PIKNIK:
🔹13.00 otvorenie podujatia, sprievodné slovo Ján Sklenár
🔸13.00 – 21.00 Maroš Schmidt hrá foxtrot, tango a swing z originálnych šelakových gramoplatní
🔹13.30 slávnostná jazda prvého česko-slovenského auta Tatra Prezident, auto predstaví pán Csengel
🔸14.30 Gašparko a zázračná skrinka, tradičná maňušková komédia pre deti (Teatro Carnevalo Juraja Hamara)
🔹15.30 Dobová módna prehliadka 1914 – 1945 v podaní skupiny Prvorepubliková móda tvorená z dochovaných originálov s pútavým výkladom, ktorý vychádza z dobových módnych žurnálov
🔸16:00 súťažná módna prehliadka dobových kostýmov pre všetkých zúčastnených o zaujímavé ceny
🔹17:00 Paper Moon Trio, dámske vokálne trio zahrá hudba 20. – 40. rokov
🔸17:30 Dobová módna prehliadka v podaní skupiny Prvorepubliková móda zameraná na letnú športovú módu a plavky, oblečenie na pláž
🔹18:00 PAPER MOON TRIO
🔸19:00 Nemý film s klavírnym doprovodom Petra Tarkaya

Sprievodný program:
🔹 14.00 Komentovaná prehliadka po vilách v Harmónií, stretávame sa pri INFO stane.
🔸 14.00 – 18.00 Skautské hry, zastavte sa pri vlajke modranského skautského zboru Fénix a zahrajte si s našimi skautmi a skautkami staré dobré skautské hry do prírody.
🔹 15.00 – 18.00 Hmyzí hotel pre lúku Otčenáška, workshop pre rodiny s deťmi, na ktorom spoločne zo združením Permavia vyrobíme hmyzí domček.
🔸 Nebáť sa moderny na pikniku! Mini výstava a komentovaná prehliadka pod holým nebom, na ktorej sa dozviete aj to, ako história školy súvisela s modranskou majolikou. Kurátori Slovenského múzea dizajnu, Klára Prešnajderová a Maroš Schmidt vám predstavia významnú školu, ktorá položila základy výučby remesiel, dizajnu a architektúry na Slovensku.
🔹 Po celý čas pikniku si môžete zahrať dobové spoločenské a športové hry, informácie a pomôcky vám radi požičiame v INFO stane Mesta Modra.
🔸 Burza vinylových platní poteší všetkých zberateľov.
🔹 Ochutnávka modranských vín pod kuratelou združenia Víno z Modry.
🔸 Chutné piknikové gastro z kuchyne Bistro Kinečko, sladké koláčiky z pekárne Sladký deň Modra, zdravý olovrant so susedskej kaviarne Hollerung káva & koloniál, výdatný poľovnícky guláš, sorbety, zmrzlina a svieže nápoje zo Staré časy...


Copyright © 2011 – 2021 | Folklorfest.sk | Vlastník práv doc. Ján Styk - Institut | Všetky práva vyhradené
Údaje o prevádzkovateľovi | Obchodné podmienky | Manuál a pokyny